MojAndroid

Spoločnosť OnePlus patrí k najpoctivejším výrobcom z pohľadu softvérovej podpory. Nová aktualizácia softvéru, ktorá spustila pre vlajkové smartfóny OnePlus 11 a OnePlus 12, im podľa portálu GSMArena prináša stále populárnejšie AI funkcie.

OnePlus popularitu AI doposiaľ ignoroval

Smartfón OnePlus 11 dostáva aktualizáciu softvéru v rámci firmvéru PHB110_14.0.0.403 (CN01), zatiaľ čo v prípade modelu OnePlus 12 je označenie firmvéru PJD110_14.0.0.405 (CN01). V zozname zmien februárovej aktualizácie systému ColorOS dominuje pridanie niekoľkých AI funkcií.

OnePlus 11
OnePlus 11 | Zdroj: OnePlus

Paradoxom je, že keď bol minulý mesiac OnePlus 12 predstavený, tak výrobca pri prezentácii neukazoval žiadne AI funkcie. To bolo v ostrom kontraste s tým, ako sa Google a Samsung snažia pri svojich smartfónoch lákať na pokročilé AI novinky. To sa však po najnovšej aktualizácii softvéru mení.

Pribudla aj funkcia podobná Magic Eraser

Rovnako ako ostatné smartfóny s Androidom, aj zariadenia OnePlus vám budú môcť pomôcť s prijímaním hovorov pomocou funkcie AI Call Summarizer. Tá bude počúvať váš telefonát a zhrnie pre vás k nemu referenciu. Je to ideálne v situáciách, keď potrebujete zaznamenať veci, ako sú pokyny, adresy, mená, časy alebo telefónne čísla.

OnePlus 12
OnePlus 12 | Zdroj: PhoneArena.com

OnePlus v aktualizácii ponúkne aj funkciu podobnú funkcii Magic Eraser od spoločnosti Google. Nazýva sa AIGC Remover a dokáže odstrániť nežiaduce osoby alebo predmety z vašich fotografií pomocou algoritmov strojového učenia. Aktualizácia pre OnePlus tiež vylepšuje funkciu Breeno Touch a zlepšuje stabilitu a kompatibilitu siete Bluetooth, NFC a WLAN. Zároveň rieši problém sieťových signálov na miestach podobných metru.

Náš tip
Facebook oslavuje 20 rokov. Aká bola cesta najznámejšej sociálnej siete na svete?
4.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+