MojAndroid

Všetci významní výrobcovia mobilných zariadení majú svoje vlastné modely inteligentných hodiniek. Väčšína tých najnovších modelov je vybavená relatívne novým operačným systémom Android Wear z dielne spoločnosti Google, ktorý by mal už čoskoro dostať významnejšiu aktualizáciu so zaujímavými novinkami. Aktualizácia je podľa najnovších informácií už na ceste a do zariadení by sa mala dostať o niekoľko týždňov.

Gestá

Prvým vylepšením sa má stať nový spôsob ovládania hodiniek, a to bezdotykovými gestami. Používatelia budú môcť napríklad pohybom zápästia skrolovať notifikáciami alebo prepínať obrazovky na displeji, takže nebudú musieť použiť svoju druhú ruku.

wrist-flick

Vylepšené používateľské prostredie

Vylepšenia sa dočká aj používateľské prostredie, ktoré prinesie lepšiu orientáciu v aplikáciách a kontaktoch. Používanie hodiniek nebolo totižto doteraz veľmi používateľsky prívetivé a preto sa v Google rozhodli zmeniť prístup. Tak, ako vidíte na animácií, prístup k menu s aplikáciami je v novej verzii možné vyvolať ťuknutím na obrazovku s grafikou hodiniek. Swipnutie vľavo ďalej zobrazí kontakty a ďalšie swipnutie ukáže rýchle akcie, ako je nastavenie časovača alebo hlasový príkaz.

apps

Kreslené emotikony

emoji

V novej verzii systému pribudnú aj kreslené emotikony, ktorými bude používateľ schopný rýchlo odpovedať na správy z mobilného telefónu. Emotikony budete kresliť priamo na displej hodiniek. Softvér sa bude snažiť rozpoznať o aký typ ide a ponúkne možnosť výberu.

Nepretržite spustené aplikácie

always-on

Výbornú zmenu predstavuje možnosť nechať zapnutú aplikáciu nepretržite, čo sa hodí napríklad pre nákupné zoznamy alebo fitness trackery. V aktuálnej verzii sa displej hodiniek automaticky vypne, ak s ním nejaký čas nepracujete. Po novom si budete môcť nastaviť nepretržitý chod a aplikácie budú prechádzať len do monochrómneho režimu, v prípade, ak zistia, že s nimi nepracujete.

Wifi

Ďalším vylepšením sa stane podpora pre bezdrôtovú sieť Wi-Fi čo znamená, že funkcie, ako synchronizácia notifikácií a Google Now budú fungovať aj ak nie je dostupné pripojenie cez Bluetooth. Niektoré hodinky s Android Wear majú Wi-Fi už zabudované, takže nová aktualizácia tento hardvér aktivuje.

Prvými hodinkami, ktoré novú aktualizáciu získajú sú nové LG Watch Urbane, ktoré boli predstavené v aktuálnom roku. Iné modely hodiniek však podľa Googlu dostanú novú verziu o niekoľko týždňov.

Zdroj: techcrunch

21.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+