MojAndroid

Mobilný operačný systém Android už pomerne dlhú dobu zastáva poprednú pozíciu na trhu a zaznamenáva neustále narastajúci počet aktivácií nových zariadení. Ak sa rozhodnete zmeniť strany prebiehajúceho boja o prvenstvo medzi vyhľadávacím gigantom Google a cupertinskou spoločnosťou Apple a hľadáte spôsob ako synchronizovať iTunes s Androidom, pripravili sme si pre vás krátky návod ako na to. Jedným zo spôsobov je manuálne presunúť súbory do nového zariadenia, no my v tomto prípade využijeme aplikáciu Easy Phone Tunes, ktorá narozdiel od ostatných riešení ponúka svoje základné služby zadarmo.

Ako synchronizovať iTunes s Androidom

  • stiahnite si aplikáciu Easy Phone Tunes z obchodu Google Play (odkaz nájdete na konci článku)
  • aplikácia pozostáva aj z časti pre desktopy, takže v závislosti od platformy si stiahnite verziu pre Windows alebo Mac
  • spustite aplikáciu na svojom Android zariadení, ako aj na desktope
  • na desktope stlačte tlačidlo “Next”, vyhľadajte svoje zariadenie pripojené pomocou USB kábla a stlačte tlačidlo “Continue”

Ako synchronizovat iTunes s Androidom

  • v tomto bode vám aplikácia ponúkne niekoľko možností – nekopírovať hudbu do telefónu, skopírovať celú knižnicu alebo len obsah vybraného playlistu. V našom prípade sme zvolili skopírovať celú knižnicu. Po vybraní jednej z možností pokračujte tlačidlom “Continue”

Ako synchronizovat iTunes s Androidom

  • v ďalšom pohľade získate možnosť vybrať si prenos iTunes podcastov. Opäť pokračujte stlačením tlačidla “Continue”

Ako synchronizovat iTunes s Androidom

  • V poslednom pohľade môžete zvoliť prenos fotografií albumov a to, či chcete hudbu skopírovať ihneď. Znova pokračujte stlačením “Continue”

Ako synchronizovat iTunes s Androidom

  • Ak ste vybrali kopírovať hudbu ihneď, aplikácia začne presúvať knižnicu do vášho nového zariadenia. V závislosti od veľkosti vašej knižne môže tento proces trvať nejaký čas. Aplikácia po dokončení zobrazí voľný priestor vnútornej pamäte smartfónu. Odteraz môžete hudbu jednoducho synchronizovať stlačením tlačidla “Synchronize”, pričom voľby, ktoré ste nastavili pri prvom spustení zostávajú uložené.

Aplikácia Easy Phone Tunes je dostupná zdarma a stiahnuť si ju môžete kliknutím na nižšie uvedený widget, ktorý vás zavedie do obchodu Google Play. Spomínané možnosti synchronizácie viacerých playlistov, fotografií albumov a podcastov sú dostupné v platenej verzii aplikácie, ktorá vás bude stáť 2,49 €.

22.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+