MojAndroid

Pristihli ste sa niekedy pri tom, ako odkladáte účtenky a faktúry pre prípad, že budú ešte potrebné pre prípadnú reklamáciu? V dnešnej modernej dobe je tomu už inak. Existuje jednoduchší a modernejší spôsob, ako spravovať tieto papieriky. Ako? Ukážeme si v tomto návode.

Je skladovanie bločkov ešte potrebné?

Možno sa pýtate, či je alebo nie je potrebné odkladať originálnu účtenku pre úspešnú reklamáciu. Odpoveď znie NIE. Zákazník nemá povinnosť ukázať originálny doklad o zakúpení, stačí, že dokážete, že ste daný tovar naozaj v danom obchode zakúpili. Z toho vyplýva, že skladovať originálne doklady je zbytočné, keďže ich môžeme nahradiť digitálnym spôsobom.

Voľba správnej aplikácie

Nie každý má doma kopírku alebo skener, tak prečo nepoužiť smartfón s dostatočným foťákom? Stačí si doň stiahnuť aplikáciu CamScanner, ktorá vám s archivovaním týchto dokladov veľmi pomôže.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Spraví všetko za vás

Na začiatok treba spomenúť, že aplikácia je zdarma a navyše v slovenskom jazyku. So samotnou aplikáciou sa zoznámite veľmi rýchlo. Účtenku nasnímajte z rôzneho uhla (prinajlepšom kolmo) a aplikácia následne obrázok automaticky oreže a upraví, aby bol text čo najviac čitateľný. Účtenky potom môžete ukladať ako PDF dokument, alebo ako JPEG obrázok.

Nepáči sa vám CamScanner? Máme alternatívy

CamScanner nie je jedinou aplikáciou v obore s touto funkcionalitou. Výborná aplikácia je napríklad Office Lens od Microsoftu (ktorú som aj sám používal), či Tiny Scanner.

Šikovné tipy s Google Drive

CamScanner vie síce účtenky naskenovať a uložiť do telefónu, nuž to nie je najefektívnejší spôsob. Výhodnejšie je ukladať ich na cloudové úložisko, najmä na to od Google. Ponúka 15GB úložného priestoru zdarma, ale to nie je ten hlavný dôvod, prečo práve tento cloud. Tým pravým dôvodom je technológia OCR – vďaka OCR dokážete v Google Drive vyhľadať obsah v obrázkoch. Stačí, že do vyhľadávania v Google Drive napíšete napríklad “NAY” a ak je to na fotografii čitateľné, tak vám nájde práve tú účtenku, ktorú hľadáte. V každej situácii určite túto vymoženosť oceníte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Akým spôsobom zhromažďujete účtenky VY?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
27.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+