MojAndroid

Jednou z najväčších výhod systému Android je jednoduchý prenos súborov. Každý smartfón alebo tablet môžete jednoducho pripojiť k počítaču a prenášať prakticky akýkoľvek obsah vrátane hudby, fotografií, video záznamov z kamery, filmov, dokumentov a podobne. Určite sa však medzi našimi čitateľmi nájdu aj používatelia počítačov od spoločnosti Apple, ktorí pre svoju prácu síce využívajú Mac, no na ich primárnom smartfóne beží OS Android. Práve pre nich sme pripravili tento návod, ako prenášať súbory z Androidu na Mac a naopak.

Prenos suborov z androidu na mac

Keďže tento prenos súborov využíva protokol MTP, ktorý nie je systémom OS X podporovaný, je nutné najskôr nainštalovať bezplatnú aplikáciu Android File Transfer, ktorú si môžete stiahnuť kliknutím na tento odkaz. Aplikácia vyžaduje systém OS X minimálne vo verzií 10.5 a zariadenie s Androidom 3.0 a novším.

  1. Dvakrát kliknite na stiahnutý .dmg súbor a presuňte ikonu Android File Transfer  vpravo do priečinka s aplikáciami.
  2. Android File Transfer je nutné po prvýkrát otvoriť manuálne. Neskôr sa otvorí automaticky zakaždým, keď k počítaču pripojíte tablet alebo smartfón.
  3. Pripojte tablet k počítaču pomocou dodaného USB kábla.
  4. V aplikácií sa zobrazí obsah vášho zariadenia, odkiaľ môžete kopírovať alebo nahrávať súbory s max. veľkosťou 4 GB.

Ako preniesť súbory z Androidu na Mac

Android File Transfer je najjednoduchšou možnosťou pre prenos súborov z Androidu na Mac, no môžete použiť napríklad aj rôzne cloud služby, ako napríklad Dropbox. Stačí, ak si na obe zariadenia nainštalujete klienta a prihlásite sa pod rovnakým účtom. Ak hľadáte spôsob pre synchronizáciu vášho multimediálneho obsahu v iTunes, môžete použiť napríklad aplikáciu doubleTwist. Tá umožňuje preniesť hudbu, playlisty, fotky a videá z iTunes a pomocou funkcie AirSync túto akciu dokonca môžete vykonať aj bezdrôtovo.

22.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+