MojAndroid

Ako majiteľ Samsungu Galaxy Note 8 som narazil na jeden menší problém. Po aktualizácii na Android 9.0 Pie (a One UI 1.0) som zistil, že v nastaveniach chýba sekcia Digitálna pohoda (Digital Wellbeing). Na fórach som sa dočítal, že táto časť sa dostala až na zariadenia s nadstavbou One UI 1.1, ktorú môj Note už pravdepodobne nikdy nedostane. Našiel som však spôsob, ako dostať do mobilu Digital Wellbeing aj v prípade, že ju pre vaše zariadenie Google nepodporuje.

Prvou možnosťou je Obchod Play

Digitálna pohoda, prípadne Digitálna rovnováha, sa ako aplikácia nachádza aj v obchode Google Play. Pomáha sledovať to, koľko času denne trávite na smartfóne, v ktorých aplikáciách najviac, prípadne vám pomáha tieto údaje obmedziť.

návod digital wellbeing
Digital Wellbeing je na mnohých novších zariadeniach predinštalované

V Obchode Play som ju hľadal aj ja, kým som nezistil, že pre moje zariadenie nie je podporované. Ani po tomto pokuse som sa nevzdal. Každopádne, ak sa vaše zariadenie náhodou ocitlo na zozname podporovaných, jednoducho si ju stiahnite z Obchodu Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Druhá možnosť je stránka APK Mirror

V prípade, že máte podobnú smolu ako ja, vás zachráni stránka APK Mirror.

  1. Z tohto odkazu si potrebujete stiahnuť aplikáciu Digital Wellbeing. Po jej stiahnutí si ju normálne nainštalujte. Pravdepodobne budete musieť povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov. Ani po tejto inštalácii aplikáciu nenájdete v zozname vašich aplikácií. Na to budete potrebovať ešte jednu.
  2. Zájdite do Obchodu Play a stiahnite si aplikáciu Pixel Shortcuts. Môžete na to použiť aj náš widget nižšie, prípadne tento odkaz.
  3. Otvorte aplikáciu Pixel Shortcuts a nájdite v nej časť s Digital Wellbeing. Následne už len zapnite zobrazenie ikonky aplikácie v zozname aplikácií. Ikonka sa tam čoskoro objaví.
  4. Pokiaľ chcete, aby vám Digital Wellbeing fungovalo, neodinštalujte si Pixel Shortcuts.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Pomohol vám tento náš návod? Používate Digital Wellbeing, alebo sa spoliehate na inú alternatívu? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom. Ak máte podobný problém, kľudne sa o ňom rozpíšte, možno najbližší návod venujeme práve jemu.

Náš tip
Google predstavil 6 nových aplikácií s filozofiou Digitálnej rovnováhy

31.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+