MojAndroid

Poďme si spolu pripomenúť to, ako fotí Redmi Note 9 Pro, ktorý som nedávno recenzoval. Smartfón má nasledovnú zostavu fotoaparátov: 64 MP hlavný snímač, 8 MP ultra široký snímač, 5 MP makro a 2 MP hĺbkový snímač.

Sekundárne kamery sú tam skôr do počtu, hlavne preto, lebo makro a hĺbkový snímač toho veľa nedokážu (64 MP snímač dokáže poraziť makro po odfotení a následnom priblížení). Mierne lepšia softvérová optimalizácia kamery by zabezpečila kvalitnejší portrét než 2 MP hĺbková kamera. Aspoň ultra široký objektív je slušný a dokáže urobiť pár dobrých fotiek. Majú však menšiu ostrosť, než akú od neho pravdepodobne očakávate.


Ako fotí Redmi Note 9 Pro? Ukážkové fotografie

Podanie farieb a ostrosť je skvelá, avšak telefón občas zápasí s listami stromov, ako to môžete vidieť na obrázkoch vyššie. Miestami sa ich kontúry stratili a vyzerá to, ako keby sa farby zliali dokopy. Väčšinou sa to stáva len pri fotografovaní v plnom rozlíšení (64 MP), ale pri silnom svetle sa to môže stať aj pri 12 MP fotografii.

Ak fotíte v interiéri, kde nie je až tak veľa prirodzeného svetla, pripravte sa na bledšie a menej živé farby. Skrinka na fotke nižšie má byť trochu viac hnedá, no na fotke je aká si bledá. Podobne to vyzerá aj s telefónmi na obrázku.

Pri fotení v interiéri sa stráca vyváženie bielej

Selfie fotografie sú až prekvapivo dobré, plné detailov a so skvelými farbami. Možno lepšia optimalizácia portrétu by nezaškodila.

Nakoniec vám ukážem jednu makro fotku, ktorá neočarí. Nitky na deke mohli byť o niečo ostrejšie, tak ako sú v centre fotografii.

Makro fotka, nič extra nečakajte

Videá: Redmi Note 9 Pro skóruje priemerne

Máte možnosť natáčať aj v rozlíšení 4K pri 30 fps, ale ja mám pre vás nižšie len 1080p snímky pri 30 a 60 fps. Užívajte.

Máte Redmi Note 9 Pro? Pochváľte sa svojimi výtvormi

Využite na to našu FOTOmániu a vaša fotografia sa môže stať čitateľskou fotografiou týždňa. Tak už na nič nečakajte a navštívte ju.

8.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+