MojAndroid

Už niekoľko týždňov funguje v našom hlavnom meste šikovná aplikácia IDS BK. Tá umožňuje nakupovanie cestovných dokladov priamo v aplikácii bez potreby posielania SMS či kupovania klasických papierových lístkov v automatoch či novinových stánkoch. Napriek negatívnemu hodnoteniu 2,9/5 v obchode Play ide o vynikajúcu aplikáciu s množstvom užitočných funkcií. Nedávno pribudla ďalšia, ktorú ocení každý, kto si kupuje jednorázové cestové doklady. Tie si môžete kupovať až o 20 centov lacnejšie. Ako na to?

Šikovná aplikácia MasterPass

Je to veľmi jednoduché. V aplikácii totiž pribudla nová platobná možnosť MasterPass. Táto univerzálna platobná služba zjednodušuje online platby na mnohých miestach a teraz je dostupná aj v rámci aplikácie IDS BK. Stačí, keď si pri kúpe lístka vyberiete túto možnosť a automaticky za každý lístok zaplatíte o 20 centov menej. 15-minútový nezľavnený lístok tak stojí 0,50 EUR, polhodinový vás vyjde na 0,70 EUR a hodinový na 1,00 EUR.

Samozrejme, potrebovať budete aplikáciu MasterPass. Ak ju vo vašom zariadení už máte nainštalovanú, nemusíte robiť nič navyše. Ak službu ešte nevyužívate, registrácia je extrémne jednoduchá. Stačí, keď si stiahnete aplikáciu MasterPass prostredníctvom widgetu nižšie, spustíte ju a zaregistrujete sa tu. Následne už do aplikácie iba pridáte vašu platobnú kartu, pričom nemusí ísť iba o kartu MasterCard. Potom si už iba užívate lacnejšie cestovanie v bratislavskej MHD. Viac informácií o celej akcii nájdete aj na stránke lacnejsielistky.sk.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.4.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.4.8
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie výhody MasterPass, v budúcnosti pribudnú P2P platby

Novinka nás zaujala natoľko, že sme oslovili priamo predstaviteľov MasterCard, aby nám o nej povedali viac. Richard Walitza, riaditeľ pre digitálne riešenia a inovácie Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko, nám potvrdil, že akcia bola oficiálne spustená 7. januára, no v testovacej prevádzke fungovala už od 22. decembra minulého roku. Zaujímalo nás aj to, či existuje nejaký limit na kúpu lístkov v rámci tejto zľavy. “Denný limit nákupu nie je obmedzený.  Za každú transakciu prostredníctvom digitálnej peňaženky Masterpass poskytuje Mastercard zľavu  0,20 EUR. Pre maximálnu úsporu nákladov sa tak vypláca kupovať si každý lístok jednotlivo, na rozdiel od nákupu viacerých lístkov naraz, prostredníctvom jednej transakcie,” uviedol Walitza.

Služba MasterPass však neslúži iba na nákup lacnejších cestovných lístkov. Už dlhšie ju môžete využiť na pohodlné platenie na čerpacích staniciach Shell, kde jednoducho naskenujete QR kód a zaplatíte za tankovanie bez potreby čakania pri pokladni. Richard Walitza tiež prezradil, že podobné služby by mali neskôr pribudnúť aj na ďalších sieťach čerpacích staníc. Naznačil tiež novinku, ktorá by mohla byť pre používateľov obrovským lákadlom: “Aktuálne pripravujeme zavedenie P2P platieb, čo je možnosť posielania platieb medzi užívateľmi z karty na kartu.”

Či už chcete cestovať v Bratislave lacnejšie, alebo vás zaujali aj ďalšie funkcie služby MasterPass, nemusíte sa obávať žiadnych poplatkov. Služba je k dispozícii celkom zadarmo a po registrácii jednoducho čerpáte jej výhody. Tie sú už teraz veľmi zaujímavé a časom by mali pribudnúť ďalšie.

Za vyjadrenie ďakujeme spoločnosti MasterCard a pánovi Richardovi Walitzovi.

14.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+