MojAndroid

Skracovanie odkazov internetových stránok je na desktopových počítačoch veľmi jednoduchá záležitosť najmä vďaka serverom, ako je bit.ly alebo goo.gl. Na mobilných zariadeniach so systémom Android je však táto úloha zťažená najmä tým, že dostupných je len veľmi málo dobrých nástrojov, ktoré robia tento úkon jednoduchým. Možno sa pýtate, prečo skracovať linky na smartfónoch alebo tabletoch a odpoveď je veľmi jednoduchá. Dlhé linky vyzerajú doslova zle a ich skracovaním šetríte miesto napr. v SMS správach alebo na Twittri, ktoré sú znakovo obmedzené. Iným dôvodom môže byť sledovanie štatistík z kliknutia na vaše odkazy. Preto sme sa rozhodli pripraviť návod, ako najjednoduchším spôsobom skracovať dlhé odkazy na Androide. V návode používame aplikáciu URLy, ktorá síce nevidela aktualizáciu už mnoho mesiacov, no po krátkom nastavení funguje bezproblémovo.

googl

Ako automatizovať skracovanie odkazov na Androide

  • Stiahnite si Android aplikáciu URLy, ktorej odkaz nájdete na konci článku
  • Otvorte aplikáciu a stlačte tlačidlo pre nastavenia

Ako automatizovať skracovanie odkazov na Androide

  • Otvorte položku “Short URLs”

Ako automatizovať skracovanie odkazov na Androide

  • Zvoľte “Manage services” a potom “Select services”

Ako automatizovať skracovanie odkazov na Androide Ako automatizovať skracovanie odkazov na Androide

  • V tomto bode uvidíte zvolené všetky dostupné služby. Vyberte len jednu, ktorú používate (v našom prípade goo.gl)

Ako automatizovať skracovanie odkazov na Androide

  • Vráťte sa späť a zvoľte “User credencials”. V závislosti od služby sa prihláste pod svojim kontom.

Ako automatizovať skracovanie odkazov na Androide

  • Vráťte sa späť do položky “Short URLs” a zvoľte “Options”
  • Stlačte ponuku “Page titles” a zrušte “Fetch page title
  • Opäť sa vráťte späť a zaškrtnite “Crop short URL”. “Auto share” a “Paste from clipboard”. Zrušte ešte funkciu “Prompt for custom URL”

S nastaveniami sa samozrejme môžete ešte pohrať, no odteraz je zdieľanie odkazov veľmi jednoduchou záležitosťou. V prehliadači teraz stačí stlačiť tlačidlo “Share” (Zdieľať) a vybrať aplikáciu URLy. Hneď na to sa automaticky skráti odkaz a otvorí sa vám obrazovka s ponukou, ako chcete odkaz zdieľať. Ak stlačíte napr. Facebook, Twitter, SMS správy, atď., odkaz sa automaticky vloží do novej správy.

Verzia: 0.9.997
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.997
Aktuálna cena: Zdarma
11.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+