MojAndroid

Spoločnosť Adidas už dávnejšie avizovala, že jej nie je ľahostajný osud našej Zeme a chce sa inicializovať v ekologických projektoch. V jednom z nich ukázala svetu tenisky, ktoré sa dajú vyrobiť z odpadu, ktorý sa zbiera z oceánov. V tomto projekte sa spojila s organizáciou Parley, ktorá bojuje proti znečisteniu oceánov. To všetko sa odohrali ešte v júni s tým, že projekt doteraz nemal žiadne novinky. To sa však dnešným dňom mení.

adidas-eko-recyklovana-teniska-4

Adidas urobil ďalší krok a predstavil nové tenisky vyrobené 3D tlačou kompletne z oceánskeho odpadu. Materiál, ktorý používa 3D tlačiareň na výrobu podrážky, je zložený najmä z polyesteru a rybárskych sietí, ktoré ostali zachytené alebo zabudnuté v oceáne. Zvršok topánky je rovnako vyrobený z odpadu, a tak je celá teniska vyrobená z recyklovaných materiálov. Len minulý mesiac Adidas predstavil nový koncept 3D tlače nazývaný Futurecraft 3D, ktorý zrejme použije aj v tomto prípade. Každopádne sa na tieto tenisky tešíme a celú myšlienku ekologickej obuvi veľmi chválime.

adidas-eko-recyklovana-teniska-2

adidas-eko-recyklovana-teniska-3

Zdroj: Engadget

9.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+