MojAndroid

Adblock Plus je nástroj na blokovanie reklám v internetovom prehliadači, ale aj vo voľne dostupných aplikáciách. Doteraz bol k dispozícii ako samostatný plugin pre desktopové prehliadače Chrome, Firefox a Opera. Oddnes je však prístupný aj ako samostatná aplikácia pre zariadenia s operačným systémom Android.

Je zrejmé, že hlavnou úlohou Adblock Plus je blokovanie otravných reklám v internetových prehliadačoch a aplikáciách. Má však niekoľko obmedzení a na to, aby ste mohli využiť jeho plný potenciál, budete potrebovať rootovské práva. Spustiť a filtrovať reklamy môžete však aj na zariadeniach bez rootu. Blokovanie bude fungovať len na Androide 3.1 a vyššom pri pripojení cez WiFi. Zariadenia s verziou Androidu nižšou ako 3.0 budú musieť použiť špeciálny návod (Nastavenie Adblock Plus). Ak vlastníte telefón či tablet s rootom, môžete využiť blokovanie ako pri WiFi pripojení, tak aj pri 3G. Poslednou limitáciou je nefunkčnosť aplikácie pri šifrovaných stránkach využívajúcich protokol SSL.

 

Adblock Plus využíva na odstránenie reklám vzdialene proxy servery, cez ktoré je aplikáciou smerovaná internetová komunikácia. Nie všetky budú odstránené na 100%, no ide o prvú verziu aplikácie, ktorá sa bude do budúcnosti ďalej vylepšovať. Ak chcete aplikáciu vyskúšať, môžete si ju stiahnuť zadarmo z Google Play.

MojAndroid.sk TIP:

28.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+