MojAndroid

Spoločnosť Acer si na konferenciu CES 2016 priniesla niekoľko zaujímavých počítačov so systémom Chrome OS. Po výkonnom All-In-One stolovom počítači Chromebase 24 predstavila aj dostupný a veľmi zaujímavý Chromebook 11 CB3-131. Pod krkolomným názvom sa ukrýva dostupný 11-palcový počítač, ktorý oproti svojej konkurencii zaujme najmä zvýšenou odolnosťou proti pádom.

Počítač ponúka 11,6-palcový displej s rozlíšením 1366 x 768 pixelov. Nájdeme tu procesor Intel Celeron, ktorému sekunduje RAM s kapacitou 2 GB alebo 4 GB. Vnútorná pamäť má zasa kapacitu 16/32 GB práve v závislosti od zvolenej kapacity RAM. K internetu sa počítač pripája pomocou Wi-Fi 802.11ac. Nájdeme tu aj HDMI port, USB 3.0 a čítačku pamäťových kariet. Batéria by sa mala postarať o fungovanie počas deviatich hodín, čo je veľmi solídna hodnota.

acer-chromebook-11-cb3

Zaujímavá časť zariadenia sa ale ukrýva v konštrukcii. Tá je vyrobená kombináciou plastov a hliníku a je odolná voči pádom. Počítač by mal podľa výrobcu bez problémov prežiť pád z výšky približne 60 cm. Veko vydrží pôsobenie sily až 60 kg, čo je skutočne veľmi zaujímavé. Okrem toho ale počítač váži iba necelé 1,1 kg a dosahuje hrúbku iba 18,6 mm. Ide tak o zaujímavé zariadenie do horších podmienok, kde vydrží aj horšie zaobchádzanie a zároveň ponúkne plnohodnotné použitie s veľmi dobrou výdržou batérie. Predávať by sa mal začať už budúci mesiac a cena začína už na úrovni 179,99 USD.

Zdroj: engadget

4.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+