MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Telefón doslova exceluje aj po stránke výkonu, ktorého budú mať viac než dosť aj tí najnáročnejší používatelia.

Špičkový výkon vďaka nekompromisnému hardvéru

Rad smartfónov Samsung Galaxy Note už tradične ponúka to najlepšie, čo je po hardvérovej stránke aktuálne na trhu. Rovnaký prístup zastáva aj Samsung Galaxy Note9, ktorý prichádza s čipom Exynos 9810. Ten obsahuje štyri jadrá Mongoose M3 s taktom 2,7 GHz a štyri jadrá Cortex-A55 s taktom 1,8 GHz. Tým sekunduje grafický čip Mali-G72 MP18, 6/8 GB RAM a 128/512 GB vnútornej pamäte. Už z pohľadu na špecifikácie je teda zrejmé, že Samsung nenechal nič na náhodu a nový Note9 je skutočné výkonnostné monštrum.

Pozitívne je, že tento výkon sa prenáša aj do bežnej či náročnejšej práce s telefónom. Systém je plynulý, bez akýchkoľvek zaváhaní a spomalení a Note9 si bez problémov poradí aj s náročnejšími aplikáciami, či s viacerými otvorenými aplikáciami súčasne.

Novinkou je špeciálny systém chladenia na báze uhlíka a kvapaliny, ktorý distribuuje teplo do celého tela smartfónu. Vďaka tomu sa telefón nebude prehrievať ani pri tých najnáročnejších činnostiach. Jednou z výhod, ktoré toto riešenie prináša je, že pre aktiváciu desktopového režimu Samsung DeX už nie je potrebná špeciálna dokovacia stanica. Tá zabezpečovala chladenie telefónu, no teraz je možné Samsung Galaxy Note9 prepojiť s počítačom jednoduchým káblom a nepotrebujete žiadne príslušenstvo navyše. Note9 má pritom dosť výkonu na to, aby napájal aj takéto moderné počítačové riešenie. Vy tak máte prakticky neustále pri sebe plnohodnotný počítač.

Zameraný aj na hry

Hoci rad Galaxy Note vždy vystihoval najmä náročných používateľov v biznis sfére, kvôli veľkému displeju a množstvu výkonu tiež vždy šlo o skvelé hráčske smartfóny. Samsung Galaxy Note9 je ale vôbec prvý telefón tohto radu, ktorý vás k mobilnému hraniu priamo vyzýva. Pri predstavení bol telefón vôbec prvým Android zariadením na svete, kde bolo možné stiahnuť a nainštalovať jednu z najpopulárnejších hier na svete Fortnite: Battle Royale. Tá vynikne na krásnom farebnom displeji Note9, kde uvidíte aj vzdialených nepriateľov.

Rovnako dobre fungujú na novom Samsung Galaxy Note9 aj ďalšie náročné hry ako napríklad PUBG Mobile. Na maximálnych detailoch si s touto hrou poradí iba hŕstka zariadení na trhu, no Note9 s ňou nemá absolútne žiadne problémy.

Pri hraní vás potešia aj ďalšie zaujímavé funkcie. K dispozícii je režim Vysoký výkon, ktorý zabezpečí, že pri hraní budete mať k dispozícii kompletnú výpočtovú silu telefónu. Okrem toho telefón disponuje aj špeciálnym herným režimom, ktorý rozpozná, ak hráte hru a napríklad zruší vyskakovanie upozornení, ktoré by vás pri hre mohli rušiť.

Predchádzajúce časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Dizajnový skvost bez kompromisov [1. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Pohodlné zabezpečenie na prvom mieste [3. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Displej, ktorý vám vyrazí dych [4. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

30.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+