MojAndroid

Samsung Galaxy Note9 je bez pochýb jedným z najlepších smartfónov na trhu. Ponúka nekompromisné špecifikácie a funkcie, ktoré nenájdete na žiadnom inom smartfóne na trhu. Ponúka jedinečný používateľský zážitok a iba tie najprémiovejšie vlastnosti. Sem patrí aj elegantný a funkčný dizajn, ktorý oproti predchádzajúcej generácii prináša síce iba minimálne zmeny, no pozornejšie oko si všimne niekoľko dôležitých inovácií.

Na prvý pohľad takmer rovnaký

Akonáhle uvidíte Samsung Galaxy Note9 bude vám zrejmé, o aký telefón sa jedná. Zmeny oproti predchádzajúcej generácii sa hľadajú iba veľmi ťažko, no nejaké sa tu predsa len nájdu. Spredu sú však prakticky neexistujúce. Dominuje tu veľký displej, slúchadlo, predná kamera a potrebné senzory. Samozrejmosťou sú zahnuté hrany displeja a absolútne minimálny rámik. Poteší fakt, že tu nenájdeme žiaden výrez v displeji. Aj napriek tomu ponúka telefón jeden z najlepších pomerov displeja k prednej strane (83,4 %).

Aj Note9 vyznáva luxusné spracovanie zo skla a kovu. Máme tu dočinenia s prémiovým sklom Gorilla Glass 5, ktoré je extrémne odolné voči škrabancom a prichádza aj so zvýšenou odolnosťou voči roztriešteniu pri páde.

Drobné zmeny v konštrukcii nájdeme v ráme, ktorý je teraz trošku inak zrezaný. Telefónu to dodáva ešte luxusnejší pocit pri práci s ním a tiež ide o rozdiel oproti predchádzajúcej generácii, ktorý doslova pocítite.

V ostatných smeroch poteší Samsung Galaxy Note9 okrem svojich prémiových čŕt aj skvelou funkčnosťou. Ani v najnovšej generácii vlajkovej lode sa nevytratil 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý je v kategórii prémiových smartfónov čoraz väčšou raritou. Okrem toho nechýba 3,5mm jack pre slúchadlá a, samozrejme, najväčšou zaujímavosťou je pero S Pen. To má aj tentokrát vlastnú štrbinku v telefóne.

Veľmi zaujímavá je zadná strana telefónu. Tu nájdeme presunutý skener odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza na praktickom mieste pod plieškom s fotoaparátmi. Na prvý pohľad si to možno nevšimnete, no aj zadná strana prešla zaujímavou zmenou. Vidieť je to napríklad v modrom farebnom prevedení. Svetlo sa od zadného krytu odráža veľmi špecificky a je vidieť, že výrobca si tu dal záležať. Dizajn telefónu je oveľa zaujímavejší ako pri predchádzajúcich generáciách, keď dopadajúce svetlo spôsobuje zaujímavé farebné zmeny na zadnej strane.

Fantastické využitie priestoru

Už sme spomínali, že Samsung Galaxy Note9 ponúka jeden z najlepších pomerov displeja k prednej strane telefónu. To ale nie je jediné skvelé využitie miesta na čerstvo predstavenej novinke. Okrem toho telefón disponuje rozmermi, ktoré sú takmer identické s predchádzajúcou generáciou – 161,9 mm x 76,4 mm x 8,8 mm a 201 gramov. Napriek tomu sa do prakticky rovnakého tela zmestil ešte väčší 6,4″ displej.

Ešte väčšie zmeny sa diali pod povrchom. Tu nájdeme batériu, ktorá má rovných 4 000 mAh. To je viac než 21% nárast oproti 3300mAh akumulátoru v Note9, pričom hmotnosť zariadenia narástla iba o 6 gramov. Tento fantastický inžiniersky počin má za následok fakt, že Samsung Galaxy Note9 disponuje najlepšou výdržou batérie v rade Note za posledné roky. Nemá to pritom žiaden negatívny dopad na komfort pri používaní telefónu a ide o zásadný krok vpred, ktorý ocení každý používateľ.

Ďalšie časti seriálu 10 dní so Samsung Galaxy Note9:

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Svižný systém plní funkcií a možností [2. časť]

Náš tip
9+1 dní so Samsung Galaxy Note9: Pohodlné zabezpečenie na prvom mieste [3. časť]

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťami Samsung a alza.sk

24.8.2018
 • KalichVydra

  Koniec reklamy 😎

 • Matej Štein

  Tesim sa na pokracovanie. Btw… Tato duplikacia je zamerna? Ani v najnovšej generácie vlajkovej lode sa nevytratil 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý je v kategórii prémiových smartfónov čoraz väčšou raritou. Okrem toho nechýba 3,5mm jack pre slúchadlá..

  Taktiez tuto malo byt predpokladam note 8 To je viac než 21% nárast oproti 3300mAh akumulátoru v Note9,

 • simon stassel

  ze je vykonny o tom niet pochyb ale nazvat to “dizajnovym skvostom”? to chce odvahu :)

 • stevo.1

  Vazena redakcia, slubite mi, ze ked pride nova Xperia XZ3 alebo Huawei Mate 20 Pro alebo Pixel 3XL venujete im tolko priestoru ako Note 9? 9+1 dni bars aj 10+2, len nech to nie je reklama neustale iba o jednej znacke, potom je to brainwash.

  • Martin

   Konecne to niekto napisal tak ako to je. Odkedy vysiel tento telefon NOTE 9, tak sa na tejto webovej stranke nic nove nenachadza, len stale ospievate tento telefon, ze aky je vyborny. Co sa tyka ceny, ze 1000,- € a poriadne sa oproti minuleho roku nic nezmenilo, tak sa tu o tom nepise. Uz Vasa stranka lezie na nervy, kedze uz to je tu len o reklame a ziadnych zaujimavostiach. Stale len clanok, co posyktuje VUB BANKA, SLOVENSKA SPORITELNA A TATRABANKA A INE BANKY alebo len SAMSUNG, SAMSUNG a SAMSUNG!!!

  • logo

   a čo majú písať toľko o P 20pro?
   ktorá sa hrá na vlakovú loď a pritom je to vyššia stredná trieda?

  • Miro

   Momentálne je najzaujímavejším smartfónom Samsung Galaxy Note 9, preto sa o ňom píše viac. BTW, 10 dní sme samozrejme písali aj s inými značkami, napríklad Huawei, Motorola a ďalšie…Takúto formu komunikácie ponúkame každej značke, takže vždy sa venujeme zariadeniam, ktoré sú práve predstavené

+