MojAndroid

Smartfóny sú dnes predstavované prakticky každý týždeň, no nie všetkým je pridelený rovnaký záujem. Niektoré z nich sú očakávané aj niekoľko mesiacov dopredu, zatiaľ čo iné sa objavia zo dňa na deň a ešte v ten deň sa na ne aj zabudne. Väčšina užívateľov ale stále nie je spokojná s tým, ako smartfóny vyzerajú a fungujú. Mnohí majú svoje vlastné predstavy o ideálnom smartfóne a niektorí užívatelia majú dostatok talentu a zručností, aby svoje predstavy preniesli do grafickej podoby. Tak vznikajú rôzne fanúšikovské koncepty a návrhy, z ktorých drvivá väčšina nemá s realitou veľa spoločného. Aj napriek tomu ide o veľmi zaujímavé návrhy a my vám prinášame hneď osem takých, po ktorých zatúžite možno aj vy.

Samsung Galaxy Skin

Ohybné displeje sú už realitou a Samsung a LG sú priekopníkmi v tomto smere. Zatiaľ ide iba o mierne ohnuté displeje na zariadeniach, ktoré nie sú plne flexibilné. Otázne je aj využitie týchto zariadení, ktoré sa nijako extra neodlišuje od tradičných smartfónov s plochým displejom. Vedeli by ste si ale predstaviť, že by smartfóny boli plne flexibilné? Mohli by ste ich tvarovať podľa vlastných predstáv a takéto zariadenia by si určite našli využitie. Koncept smatfónu Samsung Galaxy Skin pochádza ešte z roku 2011 a bol súčasťou talentového programu kórejskej spoločnosti.

  Samsung-Galaxy-Skin-concept (1) Samsung-Galaxy-Skin-concept (2) Samsung-Galaxy-Skin-concept (3)  Samsung-Galaxy-Skin-concept (5) Samsung-Galaxy-Skin-concept (6) Samsung-Galaxy-Skin-concept (7) Samsung-Galaxy-Skin-concept Samsung-Galaxy-Skin-concept (4)

Google Nexus P3

Smartfóny línie Nexus nikdy nedisponovali hardvérovou klávesnicou. Predstavivosť fanúšikov Androidu však nepozná hranice a existuje aj návrh zariadenia s označením Google Nexus P3, ktorý obsahuje takúto výsuvnú klávesnicu. Tu sa však výhody takéhoto smartfónu nekončia. Podľa konceptu je totiž táto klávesnica odnímateľná a môže byť nahradená aj ďalšími dvomi modulmi. V prvom prípade ide o gamepad s joystickom a v druhom o doplnkovú batériu s kapacitou až 4 700 mAh, ktorá sa postará o výbornú výdrž zariadenia.

Google-Nexus-P3-concept Google-Nexus-P3-concept (6) Google-Nexus-P3-concept (5)  Google-Nexus-P3-concept (3)

Google Motorola X Phone

Motorola vo svojich posledných modeloch použila systém, ktorý je vo veľkej väčšine identický s čistým Androidom. Aj to bolo impulzom k tomu, aby sa začalo šepkať o pripravovanom Nexus smartfóne z dielne Motoroly. Informácií bolo niekoľko aj v minulosti a Google Motorola X Phone je jedným z konceptov zobrazujúcich zariadenie, ktoré malo vzniknúť spoluprácou Motoroly a Google. Dizajn podobajúci sa na iPhone 5 síce bije trochu do očí, no určite by mnohí užívatelia privítali prítomnosť fotoaparátu s PureView technológiou aj na Android zaraideniach.

Google-Motorola-X-Phone-concept Google-Motorola-X-Phone-concept (3) Google-Motorola-X-Phone-concept (2) Google-Motorola-X-Phone-concept (1)

Motorola Nexus +

Motorola je vo sfére dohadov veľmi populárny cieľ, o čom svedčí aj ďalší koncept zariadenia Motorola Nexus. Tentokrát ide o 5-palcový smartfón s karbónovým krytom, magnéziovým rámom a dvomi stereo reproduktormi na prednej strane zariadenia. Podľa najnovších informácií sa pripravovaný Nexus smartfón z dielne Motoroly stane realitou, no malo by ísť o veľký, 5,9-palcový tabletofón. Nič to však nemení na tom, že zariadenie na tomto koncepte je veľmi atraktívne a v prípade uskutočnenia týchto plánov by si určite našlo fanúšikov.

Motorola-Nexus--concept (1) Motorola-Nexus--concept Motorola-Nexus--concept (6) Motorola-Nexus--concept (5)

Samsung Galaxy F / Galaxy Alpha

Už niekoľko mesiacov sa špekuluje o tom, že Samsung chystá vylepšenú verziu svojej vlajkovej lode Samsung Galaxy S5. Dlho sme si mysleli, že pod týmto pseudonymom sa skrýva Samsung Galaxy S5 LTE-A. Ten je síce vylepšenou verziou Galaxy S5, no neponúka kovové telo, čo je jedno z hlavných lákadiel pripravovaného Galaxy F, ktorý podľa najnovších informácií ponesie označenie Samsung Galaxy Alpha. Ten by mal prísť práve s kovovým krytom a konkurovať by mal novému iPhone 6, ktorý bude predstavený na jeseň.

Samsung-Galaxy-F--S5-Premium-concept Samsung-Galaxy-F--S5-Premium-concept (3) Samsung-Galaxy-F--S5-Premium-concept (2) Samsung-Galaxy-F--S5-Premium-concept (1)

Google HTC Nexus 6

Na jednom koncepte pripravovaného zariadenia Nexus 6 sa objavil aj smartfón, ktorý by mala vyrobiť spoločnosť HTC. Ide však iba o návrh jedného fanúšika, ktorý by si nový Nexus predstavoval s 5,7-palcovým displejom s extra tenkým rámikom, reproduktormi BoomSound a 64-bitovým procesorom Qualcomm Snapdragon 810. Podľa dostupných informácií HTC skutočne chystá zariadenie Nexus, no malo by ísť o nový tablet s označením HTC Volantis.

 Google-Nexus-6-HTC-concept-06 Google-Nexus-6-HTC-concept-05 Google-Nexus-6-HTC-concept-04 Google-Nexus-6-HTC-concept-02

Sony Nexus Compact

Smartfón Sony Xperia Z1 Compact je stále kráľom na poli zmenšených verzií vlajkových lodí. Spoločnosť Sony sa totiž rozhodla, že aj menší smartfón by mal mať prémiové špecifikácie, a tak sa Xperia Z1 Compact stala smartfónom snov pre množstvo užívateľov, ktorým nevyhovovali veľké rozmery moderných vlajkových lodí. Na jednom z konceptov sa objavil aj Nexus smartfón, ktorý kopíruje práve štýl tejto malej Xperie. Ponúknuť by mal ultra-ostrý 4,3-palcový displej s Full HD rozlíšením spolu s odolnosťou voči vode a niektorými ďalšími zaujímavými vlastnosťami.

Sony-Nexus-Compact-concept (1) Sony-Nexus-Compact-concept Sony-Nexus-Compact-concept (5) Sony-Nexus-Compact-concept (4)

Mobiado Aston Martin CPT002

Spoločnosť Mobiado sa zaoberá výrobou luxusných telefónov a pri príprave nového konceptu sa spojila s výrobcom automobilov Aston Martin. Spolu tak vytvorili návrh telefónu Mobiado Aston Martin CPT002. Tento luxusný smartfón má mať priehľadný displej, ktorý je zasunutý v dvoch platinových lištách. V tých by sa mali nachádzať všetky vnútorné komponenty vrátane procesoru a batérie. V súčasnosti je veľmi ťažké predstaviť si, že by mal byť takýto “sci-fi” smartfón dostupný na trhu, no v budúcnosti je všetko možné a snáď sa výrobcovia nechajú inšpirovať aj týmto unikátnym návrhom.

Mobiado-Aston-Martin-CPT002-concept Mobiado-Aston-Martin-CPT002-concept (2) Mobiado-Aston-Martin-CPT002-concept (1)

Ktorý z konceptov sa vám páči najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: phoneArena

4.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+