MojAndroid

V poslednej dobe sme počuli pomerne dosť rôznych informácií o zariadeniach rodiny Nexus. Najskôr sa špekulovalo o tom, že nový Nexus smartfón vyrobí spoločnosť LG. To sa ale nepotvrdilo a dokonca sa objavila informácia, že línia zariadení Nexus zmizne úplne v prospech novej rodiny Android Silver. Podľa posledných informácií však ani toto nie je pravda a Nexus zariadenia budú zrejme existovať zároveň s líniou Android Silver.

Recenzia Nexus 5

Teraz sa objavili nové informácie, podľa ktorých by nový Nexus smartfón mala vyrobiť Motorola. Takéto indície sa doposiaľ nikde neobjavili, no nové zariadenie sa zrejme skutočne stane realitou. Pod kódovým označením Shamu sa skrýva smartfón s 5,9-palcovým displejom a skenerom odtlačkov prstov. Viac informácií o hardvéri pripravovaného smartfónu známych nie je, no oficiálne by mal byť predstavený v novembri. Ide však iba o prvotný únik informácií, keďže zariadenie sa zatiaľ objavilo iba v Google programe na sledovanie chýb.

motox2

Zatiaľ ide iba o prvotné dohady, no existencia tohto smartfónu by zrejme potešila veľa nadšených Android fanúšikov. Doteraz unikali informácie iba o smartfóne Moto X+1, ktorý je tiež túžobne očakávaný vďaka úspechu vlaňajšieho modelu Moto X. Ak by ale Motorola naozaj pracovala na novom Nexus smartfóne, znamenalo by to minimálne to, že sa ešte v budúcnosti dočkáme ďalších zariadení pod záštitou Google. Nie je ale isté, že toto zariadenie naozaj bude patriť do rodiny Nexus zariadení, no existencia smartfónu od Motoroly s kódovým označením Shamu je už zrejme potvrdená.

Zdroj: Android Police

28.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+