MojAndroid

Takmer 70 rokov. Tak dlho je na trhu s elektronikou japonská spoločnosť Sony. Aj napriek tomu o nej mnoho ľudí nevie všetko a túto technologickú spoločnosť prehliadajú. Vedeli ste, že práve Sony prinieslo na svet Walkman, či PlayStation? Ak nie, tak máte v informáciách o tejto spoločnosti značné nedostatky. Možno to zmení tento článok o 5 veciach, ktoré ste nevedeli o spoločnosti Sony.

Odkiaľ pochádza názov “Sony”?

Spoločnosť Sony sa vždy nevolala Sony. Na trhu začínali pod názvom “Tokyo Tsushin Kogyo”, no pri obchodovaní s Američanmi sa stretli s tým problémom, že anglicky hovoriaci obchodníci nevedeli správne vyslovovať názov firmy, a tak sa premenovali. Spoluzakladateľ Akio Morita vytvoril názov Sony ako mix 2 latinských slov Sonus (základ zvuku) a Sonny, čo bol bežný výraz pre malého chlapca z 50-tych rokov v Amerike. Od roku 1958 sa tak spoločnosť volá Sony.

sony-nazov

Aký bol prvý produkt spoločnosti Sony?

Ako pravá japonská spoločnosť, aj Sony sa prezentovalo prvým produktom s národnou tradíciou. Masaru Ibuka, jeden zo zakladateľov Sony, vstúpil na trh s elektronikou po prvýkrát s varičom ryže. Tento produkt ale nikdy neprišiel na police obchodov, pretože bol nastavený tak, že ryžu buď prevaril alebo nedovaril. Keďže bolo hlavnou úlohou variča ryže urobiť ryžu naozaj dobre, tento produkt bol odsúdený na neúspech ešte predtým, ako bol vlastne uvedený na trh.

varic-ryze-sony

Prečo je morské prasa symbolom spoločnosti Sony?

V Sony City v Tokyu sa vám pri návšteve môže naskytnúť pohľad na zlaté morské prasa sediace na červenom podstavci. Ide o dar, ktorý dali zamestnanci spoluzakladateľovi spoločnosti Ibuka-ovi, a ten sa stal symbolom spoločnosti. V minulosti totižto Sony volali “morské prasa pre tranzistory, ktoré lovili ostatné veľké spoločnosti”. Aj to sformovalo celkové idey spoločnosti a vybudovalo zo Sony takú silnú nadnárodnú spoločnosť.

Sony-Guinea-Pig

Čo má spoločné Chorocco so Sony a čo to vlastne je?

Chorocco, inak známe ako “The Record Rider” a “Sound Wagon” je malý van, ktorý dokáže chodiť po platni a prehrávať z vinylu hudbu priamo cez svoj zabudovaný reproduktor. Ide o jeden z najpopulárnejších produktov spoločnosti, ktorý si získal množstvo fanúšikov po celom svete. Nikdy sa však nedostal do predaja a bol vytvorený len na ukážku toho, akú kreatívnu dušu má spoločnosť Sony.

chorroco-sony

Prečo 10:35?

Všimli ste si niekedy, že na všetkých produktových fotografiách Sony smartfónov a tabletov svieti na ich displeji čas 10:35? Niektorí ľudia hovoria o tom, že tento čas predpovedá koniec sveta, či hovorí o tom, kedy zariadenie prvýkrát zišlo z výrobnej linky. Pôvod tohto času je ale oveľa zaujímavejší a aj zložitejší.

sony-xperia-m5-5

Číslo 10 je protónovým číslom prvku neón, zatiaľ čo 35 je protónovým číslom brómu. Dokopy dávajú číslice 1+0+3+5 hodnotu 9, čo je číslo spojené s gréckou mytológiou a 9 múzami, ktoré sú ochrankyne umení a vied. 35 bolo tiež číslom na drese bývalého basketbalového hráča Kevina Duranta (jeden z najlepších basketbalistov svojej doby, ktorý začínal v klube Seattle SuperSonics) a čas na displejoch je spojený aj s hudbou a jej intervalmi (to vysvetľuje zameranie spoločnosti na hudbu a Walkman produkty).

Zdroj: Sony

29.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+