MojAndroid

Cez vianočné sviatky tradične trávime čas so svojimi blízkymi, niektorí tak však nemôžu urobiť naživo. Dnes už majú možnosť sa s nimi spojiť aj na diaľku, či už prostredníctvom internetu alebo mobilných technológií. Operátor 4ka tento rok opäť zhodnotil, ako sa virtuálne spájanie používateľov počas Štedrého dňa odrazilo na celkových prevolaných minútach, odoslaných SMS správach a prečerpaných dátach.

Zákazníci operátora 4ka využívali služby naplno aj počas Štedrého dňa

Jeho zákazníci cez Vianoce pretelefonovali spolu 2,28 milióna minút. Priemerná dĺžka štedrovečerného hovoru zastala na čísle 140,8 sekúnd, čo je o trochu menej v porovnaní s minuloročnými 162,5 sekundami. Avšak počet vykonaných hovorov počas Štedrého dňa tento rok stúpol o 11,7 %. Čo sa týka SMSiek, dohromady bolo rozoslaných 1,82 milióna textových správ. Môže sa to javiť ako veľa, no operátor sleduje klesajúci trend kvôli prechodu používateľov na četovacie aplikácie.

„Mobilní zákazníci 4ky dokázali počas Štedrého dňa predátovať 133,8 TB dát, čo prestavuje medziročný nárast o 13,8 %. Je tiež vidieť, že zákazníci 4ky sa nijako neobmedzujú ani pri využívaní dát v zahraničí, keď spotreba dát v medzinárodnom roamingu medziročne narástla až 2,67 násobne oproti minuloročnému Štedrému dňu,” uviedol Patrik Kollaroci, technický riaditeľ mobilného operátora 4ka.

4ka Štedrý deň 2021
Zdroj: 4ka.sk

Vrchol hlasovej prevádzky operátor zaznamenal medzi 10. a 11. hodinou a potom okolo 20. hodiny večer. Intenzívnejšie dátovať začali používatelia o 10. hodine, pričom objem prenesených údajov držal stabilné hodnoty takmer počas celého dňa. Vrchol dosiahol medzi 20. a 21. hodinou. Medzi 17. a 18. hodinou, kedy väčšina rodín zasadá k štedrovečernému stolu, došlo k poklesu v oboch prevádzkach.

Náš tip
4ka vyspovedala zakladateľa a šéfredaktora portálu MôjAndroid.sk, Vypočujte si podcast
26.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+