MojAndroid

Tak ako každý rok, aj rok 2019 patrí na našom webe dvom veľkým anketám. Prvou je NAY Android Roka 2019, kde hlasujete za najlepšie zariadenia za uplynulý rok. Spustená bude už o chvíľu. Druhou je anketa Android Code 2019. V rámci nej už tradične nominujeme tie najlepšie slovenské Android aplikácie a vy rozhodnete o poradí v jednotlivých kategóriách. Dnes si predstavíme kategóriu Najlepšie aplikácie pre dopravu a cestovanie. Tie môžu mať textovú, audio alebo video formu.

Vypadni.sk

Navštívte nové zaujímavé miesta! Aplikácia vypadni.sk vám poskytne viac ako 2000 možností s tisíckami fotografií z celého Slovenska. Objavíte krásnu prírodu, jedinečnú architektúru a bohatú históriu našej krajiny. Našli ste zaujímavé miesta alebo objekty a chcete sa o ne podeliť? Pár kliknutiami máte možnosť pridávať ďalšie miesta, ktoré sa oplatí navštíviť a ponúknuť tak nové zážitky ďalším používateľom.

Appke nechýba online navigácia z Google Máp, vyhľadávanie podľa názvov miest a obcí či GPS kompas. Taktiež je možné nájsť aj informácie ohľadom otváracích hodín turistických stredísk, zistíte, koľko zaplatíte za vstupné alebo dokonca môžete nájsť kontakt na prevádzkovateľa daného objektu.

Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma

Cestovné poriadky CP

Mnohí Slováci majú dlhodobo nainštalovanú aplikáciu Cestovné poriadky CP. Je to oficiálna aplikácia na vyhľadávanie v cestovných poriadkoch vlakovej, autobusovej a mestskej hromadnej dopravy úplne zdarma. Aplikácia CP pracuje online, takže používa vždy aktuálne cestovné poriadky vrátane informácií o prípadných meškaniach a výlukách.

Medzi základné funkcie aplikácie patrí vyhľadávanie spojov podľa miest odchodu a príchodu. Taktiež je potrebné zadať aj približný plánovaný čas, kedy má mať príchod, respektíve odchod. Mnohých potešia aj podrobné informácie o nástupišti, konkrétnom spoji, koľaji, meškaní či orientačných cenách cesty.

Offline je taktiež možné prezerať si históriu zobrazovania svojich spojov. Trasy je možné zobraziť aj na mape. Menej skúseným potom pomôže v navigovaní sa aplikáciou takzvaný šepkár, ktorý vás s používaním rýchlo oboznámi.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Slovakia Travel

Vďaka oficiálnej celoštátnej turistickej mobilnej aplikácii Slovakia Travel budete mať vždy overené informácie o bodoch záujmu, turistických trasách, všetkých podujatiach. Zabezpečíte si ubytovacie zariadenie prostredníctvom rôznych rezervačných platforiem, a to všetko si naplánujete vo svojom plánovači. Môžete v nej nájsť aj najbližšie body vo vašom okolí cez zoznam,alebo mapu.

Aplikácia je slovenský startup. Vývojári tvrdia, že ju budú neustále analyzovať a zlepšovať podľa potrieb a pripomienok používateľov, pričom v nej postupne budú pribúdať aj ďalšie funkcie.

Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: Zdarma

HOPIN

Cestujte s HOPIN aplikáciou jednoduchšie. Online si objednáte taxík, luxusnú limuzínu a pozriete si aktuálnu polohu MHD či grafikon a cestovný poriadok. Veľmi obľúbená dopravná aplikácia na Slovensku, ktorú si stiahlo už cez 500 000 používateľov, ponúka viacero profilov, pričom profily Limo a MHD zatiaľ využijete iba v hlavnom meste.

V iných mestách si však jedným kliknutím v aplikácii zavoláte taxík, pričom ho vyplatíte kartou alebo v hotovosti. HOPIN navyše vopred zobrazí, koľko si za danú cestu zaplatíte. Čerešničkou na torte je potom možnosť výberu typu auta – sedan, kombi alebo van. Naživo môžete v appke vidieť aktuálnu polohu vami objednaného taxíka a taktiež kompletnú históriu vašich ciest.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

UBIAN – Dopravná karta v mobile

S appkou UBIAN máte po ruke všetky cestovné poriadky a na svoju dopravnú kartu si môžete dobiť kredit či kúpiť časový lístok. Sledujete svoj aktuálny zostatok na dopravnej karte ako aj platnosť časového lístka či električenky. Lístky je možné zakúpiť aj pomocou odoslania SMS správy.

Okrem iných vymožeností v appke nájdete kompletný výpis cestovného poriadku a vidieť môžete aktuálnu polohu vozidiel na mape s ich meškaním. Pozrieť si môžete tiež najbližšie zastávky vo vašom okolí. Pokiaľ ste zo Žiliny, Trnavy či Nitry, na mape uvidíte taktiež polohu zastávok v rámci stále populárnejšieho a ekologického bikesharingu.

Verzia: 1.0.26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.26
Aktuálna cena: Zdarma

IDS BK

Poslednou aplikáciou vo výbere 4ka Android Code 2019 v tejto kategórii je IDS BK. Vďaka oficiálnej aplikácii Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) máte cestovné lístky na mestskú aj regionálnu dopravu vždy pod palcom – jednoducho, moderne a ekologicky.

Cestujte autobusom, vlakom, električkou či trolejbusom v celom Bratislavskom kraji na jeden lístok. Ak cestujete napríklad zo Senca alebo Pezinka do centra Bratislavy, v aplikácii si kúpite jeden lístok na celú cestu, či už pôjdete autobusom Slovak Lines, s RegioJet, vlakom ZSSK alebo sa zveziete mestskou hromadnou dopravou v Bratislave.

S appkou dokážete vyhľadávať spojenia, zastávky a linky. Okrem toho však môžete pokojne prezerať cestovné poriadky, nakupovať jednorazové, denné a týždenné cestovné lístky, platiť z dobitého kreditu v aplikácii, platobnou kartou alebo cez Masterpass či dostávať aktuálne informácie o dianí, zmenách a výlukách spojov.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

2.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+