MojAndroid

Koniec roka patrí na našom webe dvom veľkým anketám. Popri NAY Android Roka 2019, kde hlasujete za najlepšie zariadenia za uplynulý rok a hráte o 34 cien, beží aj anketa 4ka Android Code 2019. Tu už tradične hľadáme tie najlepšie slovenské Android aplikácie, pričom ste to práve vy, kto rozhodne o poradí v jednotlivých kategóriách. Aby sa vám lepšie hlasovalo, postupne vám predstavíme všetky súťažné kategórie. Dnes budeme pokračovať jednou z dvoch nových kategórií – Slovenské aplikácie (všeobecne). Hlasovaním ste automaticky zapojení do žrebovania o smartfón Google Pixel 4.

Horská záchranná služba

Aplikácia umožňujúca volanie na linku tiesňových volaní 18300 Horskej záchrannej služby a odosielanie tiesňových SMS správ, s použitím aktuálnej GPS pozície pre rýchlu lokalizáciu volajúceho v horskom prostredí. Podporuje komunikáciu pre nepočujúcich. Pomocou aplikácie získate čerstvé informácie o lavínovej situácii a výstrahách v jednotlivých pohoriach Slovenska. Získate kontakty, užitočné rady pre pohyb vo vysokohorskom prostredí a v neposlednom rade krátky návod na poskytnutie prvej pomoci. Aplikácia obsahuje užitočné nástroje: svetlo a SOS svetlo.

Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

Vitamíny a minerály

Zoznam vitamínov a minerálov, ich prirodzený výskyt a funkcie. Zaradené sú aj niektoré menej známe vitamíny, hoci niektoré sa oficiálne za vitamíny ani nepokladajú, no stále majú dôležitý vplyv pre človeka.

Verzia: 1.41
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.41
Aktuálna cena: Zdarma

Eventland – top events and things to do near me

Už známy projekt @bratislava_ sa nedávno spojil s novou aplikáciou Eventland. Výsledkom je šikovná aplikácia, ktorá vám ukáže, čo zaujímavé sa koná v našom hlavnom meste. Aplikácia ponúka šikovné funkcie, ktoré vám pomôžu lepšie sa zorientovať a nájsť podujatie, ktoré vás bude zaujímať. Aplikácia Eventland pritom funguje aj v iných európskych mestách, pričom sa spolieha na kvalitný obsah od tých najlepších blogerov. Vidíte tak skutočne kvalitné a spoľahlivé informácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Slovenská pošta

Cez aplikáciu Slovenskej pošty môžu zákazníci spravovať svoje zásielky či zistiť informácie o pobočkách. Vedenie Slovenskej pošty pokračuje v plnení cieľov stratégie “Pošta 2020”, ktorá sa zameriava na modernizáciu služieb pre ľudí a zefektívnenie procesov. Nová aplikácia má jednoduché a priehľadné grafické rozhranie, ktorému dominuje žltá, biela a samozrejme modrá farba. Hlavnou filozofiou aplikácie je rýchlo poskytnúť informácie o zásielkách a prevádzkach Slovenskej pošty.

Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

SHMUapp

Táto aplikácia je pravdepodobnejšie najspoľahlivejším zdrojom radaru pre Slovensko. Ak to vonku vyzerá na dážď a neviete, či sa oplatí ísť von, s touto aplikáciou to veľmi jednoducho zistíte. Aplikácia samozrejme obsahuje aj aktuálne informácie o počasí v jednotlivých mestách na Slovensku, rovnako ako aj textovú predpoveď na nasledujúce dni. Ak je pre územie, kde sa práve nachádzate vydaná výstraha, dostanete na ňu upozornenie. Príjemným bonusom sú aj widgety, ktoré si môžete pridať na domovskú obrazovku. Widget môže obsahovať aktuálne informácie o počasí, zaujímavou možnosťou je aj widget s radarom, ktorého veľkosť si jednoducho upravíte podľa seba. O aktuálnej polohe zrážok tak budete mať prehľad neustále a počasie vás už nezaskočí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Jednoduchý kalendár – Udalosti a pripomienky

Ak hľadáte jednoduchý a prehľadný kalendár, už ďalej hľadať nemusíte. Aplikácia to už má priamo v názve. Nechýbajú všetky základné funkcie, ktoré poznáte z ostatných kalendárov. Pridávanie stretnutí či pripomienok zvládnete bez problémov. Nechýba ani synchronizácia s Google kalendárom, takže ak pridáte nejakú schôdzku na vašom počítači, automaticky ju budete mať aj v smartfóne s Androidom.

Verzia: 3.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.2
Aktuálna cena: Zdarma

FlashScore – športové výsledky

Jedna z najlepších komplexných športových aplikácií, akú si môžete do svojho telefónu nainštalovať. Združuje v sebe výsledky viacerých športov, medzi ktorými nechýba futbal, hokej, tenis, basketbal, hádzaná, golf či volejbal. Nájdete tu však aj mnoho iných, menej rozšírených športov. Okrem výsledkov sa môžete tešiť na kompletné tabuľky, svojich športovcov či tímy si môžete pridať medzi obľúbené a aplikácia vás následne na ich zápasy či výsledky upozorní.

Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma

PhoneProfilesPlus

Aplikácia umožňuje automaticky alebo jedným kliknutím konfiguráciu zariadenia pre životné situácie (doma, v práci, v aute, počas spánku, vonku…). Nastaviť si môžete rôzne konfigurácie, ktoré následne aktivujete jedným kliknutím. Pridáte si rôzne profily, ktoré môžu mať rôzne vlastnosti, napríklad mód zvonenia, hlasitý odposluch, tóny, režim lietadlo, synchronizácia, dáta a podobne. Užitočná aplikácia, ktorá dokáže výrazne uľahčiť a zautomatizovať úkony, ktoré robíte každodenne.

Verzia: 3.5.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

Moja 4ka

S mobilnou aplikáciou Moja 4ka máte aktuálnu spotrebu a prehľad o zostatkoch minút, SMS a dát prístupné okamžite. Vybrané služby si môžete jednoducho aktivovať, deaktivovať alebo zmeniť. Vďaka možnosti uloženia platobnej karty môžete platbu za služby alebo automatické dobitie kreditu ponechať na vašu platobnú kartu.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

20.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+