MojAndroid

Šiesty ročník súťaže 4ka Android Code 2016 prináša opäť hlasovanie o najlepšie slovenské Android aplikácie! Hlasovanie je v plnom prúde a vy máte možnosť vybrať vaše obľúbené aplikácie zo 7 kategórií – TV aplikácie, Spravodajské aplikácie, Nakupovanie a predaj, Doprava, Hry, Slovenské aplikácie a Svetové aplikácie. Dnes vám predstavíme poslednú kategóriu v ankete 4ka Android Code 2016 – Svetové aplikácie – a vy sa hlasovaním za svojho favorita môžete zapojiť do súťaže o smartfón Huawei P9 Plus, 3 x licenciu na ESET Smart Security alebo kredit od operátora 4ka.

Kategória Svetové aplikácie

Tituly, ktoré bojujú o váš hlas v kategórii Svetové aplikácie, boli vytvorené na Slovensku a boli vydané alebo aspoň raz aktualizované v tomto kalendárnom roku. Ide o slovenské aplikácie, ktoré nezapadajú do žiadnej z predošlých kategórií, no majú svetový potenciál a zaslúžia si svoje miesto v ankete 4ka Android Code 2016.

100% čisté zuby

Aplikácia s názvom 100% čisté zuby je naozaj jednoduchý titul s jedným účelom – môžete si v ňom nastaviť časovač pre umývanie zubov, aby ste si boli istí, že ste si svoju ústnu dutinu a zuby v nej dokonale vyčistili.

ciste-zuby-android-code-2016

ESET hodnotí:

Ide o priemerne dobrú aplikáciu s jednoduchým ovládaním a pekným prostredím.

Battery Widget Reborn 2016

Jednoduchá aplikácia Battery Widget Reborn 2016 slúži na zobrazenie zostatku batérie v peknom a vkusnom widgete. Okrem toho ponúka aj podrobné štatistiky o spotrebe energie a informácie o batérii v notifikačnej lište.

battery-widget-reborn-2016-android-code-2016

ESET hodnotí:

Toto je náš favorit! Aplikácia má naozaj veľké množstvo stiahnutí, aj napriek tomu, že je platená. Nestratila sa v silnej konkurencii, hoci existujú stovky podobných aplikácií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 3,49 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 3,49 €

Čo to tu kvitne?

Aplikácia Čo to tu kvitne? obsahuje databázu viac ako 600 kvetov z celého sveta. Zadajte farbu kvetu, lokalitu a počet lupienkov a z množstva kvetín vám ostanú tak dva tucty. Prelistujte zoznam a vyberte tú, čo sa najviac podobá. Prečítajte si o nej niečo a buďte zas o niečo múdrejší.

cototukvitne-android-code-2016

ESET hodnotí:

Ide o priemernú aplikáciu, ktorá je výsledkom výborného nápadu, avšak nevyužitého potenciálu. Páčila by sa nám napríklad identifikácia z fotky a väčšia databáza rastlín.

Verzia: 3.3.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.10
Aktuálna cena: Zdarma

Coctails Guru

Ak si chcete urobiť nejaký chutný alkoholický alebo nealko koktejl, tak by vám vo vašom mobilnom zariadení rozhodne nemala chýbať aplikácia Coctails Guru. Tá totižto obsahuje viac ako 15 000 receptov na nápoje všakovakého druhu.

coctails-guru-android-code-2016

ESET hodnotí:

Túto aplikáciu hodnotíme ako nadpriemernú. Má pekný vzhľad, no opäť si myslíme, že autor nevyužil naplno potenciál tohto titulu. Prečo z toho neurobiť niečo zaujímavejšie, ako len zbierku receptov na coctaily?

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

ESET Parental Control

ESET Parental Control je aplikácia, ktorá slúži na bezpečné používanie smartfónu a stráženie vášho dieťaťa. Ponúka veľké množstvo funkcií, ktoré vďaka smartfónu mladého používateľa umožňujú jeho rodičom kontrolovať jeho stav, bezpečnosť a to, čo so svojim zariadením robí.

eset-parental-control-android-code-2016

Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma

GPX Viewer

GPX Viewer zobrazuje trasy, cesty a významné body z gpx, kml, kmz a loc súborov. Podporuje mapy ako Google, Mapbox, HERE a rôzne ďalšie založené na dátach z OpenStreetMaps. Pomocou aplikácie GPX Viewer si môžete zobraziť informácie a štatistiky o trasách, cestách a významných bodoch, a tak sa môžete kedykoľvek orientovať v teréne alebo v meste.

gpx-viewer-android-code-2016

ESET hodnotí:

Túto aplikáciu hodnotíme ako nadpriemernú. Má pekný vzhľad a slúži dobre na to, na čo bola vytvorená.

Verzia: 1.29
Aktuálna cena: Zdarma

InReCa

Zaujímavá aplikácia InReCa umožňuje zosilniť zvonenie len na vybrané kontakty, a tak sa vám vždy dovolajú len tí správni ľudia. Dostupná je bezplatne a ponúka jednoduché ovládanie.

inreca-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikácia nemá, bohužiaľ, žiadnu viditeľnosť v obchode Play, hoci ide o naozaj zaujímavý nápad. Titul hodnotíme ako amatérsky počin, ktorý je potrebné ešte vylepšiť.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

LiveAgent

LiveAgent je CRM aplikácia, ktorá slúži na komunikáciu s vašimi zákazníkmi rôznymi spôsobmi – cez e-mail, chat, Facebook, ale aj fóra. Ponúka jednoduché prostredie a intuitívne ovládanie, čo sa pri takto prepracovaných aplikáciách cení.

live-agent-android-code-2016

ESET hodnotí:

Ide o priemernú aplikáciu, ktorá má aj po roku v obchode Play svoje nedostatky a chyby. Tie potom kazia celkový dojem.

Verzia: 2.3.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.3.19
Aktuálna cena: Zdarma

Medilio

Medilio je mobilná aplikácia, ktorá pomáha udržiavať osobné zdravotné záznamy alebo zdravotné záznamy rodinných príslušníkov. Aplikácia pomáha monitorovať zdravotný stav, príjem a výdaj kalórií, krvný tlak (hypertension), pulz, očný tlak, hladinu cholesterolu, curkor v krvi, spánok a podobne.

medilio-android-code-2016

ESET hodnotí:

Ide o ambiciózny nápad, no zdá sa, že aplikácii sa v silnej konkurencii nepodarilo získať väčší počet fanúšikov. Navyše, nebola aj dlho aktualizovaná (naposledy v januári 2016). Venuje sa jej ešte vôbec autor?

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

MyMonKey

Aplikácia s názvom MyMonKey slúži na prehľad o vašich výdavkoch a príjmoch. MyMonkey agreguje SMS notifikácie z bánk a sprístupňuje ich vo forme prehľadného mesačného zoznamu, grafu zostatkov na účte a v grafe príjmov a výdajov.

mymonkey-android-code-2016

ESET hodnotí:

Túto (priemernú) aplikáciu by sme zaradili skôr medzi slovenské tituly. Môže byť celkom zaujímavou pre ľudí, ktorí majú viacero účtov, inak podobnú funkčnosť implementujú aj samotné banky. Medzi slovenskými aplikáciami by ale od nás získala zrejme lepšie hodnotenie.

Verzia: 1.18
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.18
Aktuálna cena: Zdarma

Simple Calendar

Titul Simple Calendar ponúka presne to, čo naznačuje jeho názov – jendoduchý, no veľmi prehľadný kalendár pre vaše mobilné zariadenie. Priamo v kalendári si môžete vytvárať aj rôzne udalosti a pripomienky, avšak nezosynchronizujete si ich so žiadnou externou službou.

simple-calendar-android-code-2016

ESET hodnotí:

Simple Calendar je pekná a jednoduchá aplikácia, ale pre ľudí, ktorí naozaj potrebujú pracovať s kalendárom intenzívne je silne limitujúca. V obchode Play sú stovky podobných aplikácií so zaujímavými funkciami, a tak tento titul hodnotíme ako priemerný.

Verzia: 3.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.2
Aktuálna cena: Zdarma

Tracks & Logs

Aplikácia s názvom Tracks & Logs ponúka detailný zápísník vašich služobných ciest. Môžete si odkladať bločky z ubytovania, cestovných prostriedkov, či firemných obedov, ale aj zapisovať denník miest, ktoré ste navštívili. Následne je možné celé výlety aj exportovať pre účtovníctvo alebo osobný prehľad.

tracks-logs-android-code-2016

ESET hodnotí:

Aplikáciu hodnotíme ako podpriemernú, nebola aktualizovaná od januára 2016. Pracuje vôbec autor na jej ďalšom vývoji?

Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

Volume Timer

Aplikácia Volume Timer umožnuje automaticky zapnúť zvonenie po zadanom čase. Vy tak už nikdy nezabudnete na to, že si po porade, po škole, či po dôležitom stretnutí máte opäť zapnúť svoje zvonenie. Aplikácia je naozaj prehľadná a jednoducho sa ovláda.

volume-timer-android-code-2016

ESET hodnotí:

Jednoduchá aplikácia, ktorá robí, čo má.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

X-Plore File Manager

Prepracovaný správca súborov zo slovenska nesie názov X-Plore File Manager. Svojimi funkciami a spracovaním hravo schová aj silnejších konkurentov zo zahraničia a rozhodne si zaslúži vašu pozornosť.

x-plore-file-manager-android-code-2016

ESET hodnotí:

Zaujímavý správca súborov, ktorý ponúka praktické funkcie.

Verzia: 3.98.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.98.14
Aktuálna cena: Zdarma

Nezabudnite sa zapojiť do 4ka Android Code 2016!

Ak ste doteraz nehlasovali v ankete 4ka Android Code 2016, tak tak môžete urobiť na adrese AndroidCode.sk. Stačí, aby ste vybrali v každej zo 7 súťažných kategórií jednu Android aplikáciu a správne vyplnili svoje osobné údaje, čím sa zapojíte do súťaže o hodnotné ceny!

hlasovat-4ka-android-code-2016-tlacidlo

Generálnym partnerom ankety 4ka Android Code 2016 je operátor 4ka. Hlavnými partnermi sú Tatra Banka, ESET a Huawei

4ka-android-code-2016-loga-partneri

4ka-parkovanie-reklama

26.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+