MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Pokračujeme aplikáciou BodyFix.io.

BodyFix.io
BodyFix.io
Price: Free
 • BodyFix.io Screenshot
 • BodyFix.io Screenshot
 • BodyFix.io Screenshot
 • BodyFix.io Screenshot
 • BodyFix.io Screenshot
 • BodyFix.io Screenshot
 • BodyFix.io Screenshot

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

Tvorca myšlienky, Patrik Konrády je vyštudovaným fyzioterapeutom. Počas štúdia viedol cvičenia v montessori škôlke, kde mal na starosti približne 50 detí. Vtedy sa zamýšľal nad tým, ako by diagnostikoval držanie tela u detí tak, aby si vedel porovnať po istom období progres a aby ho videli aj rodičia. Potom sa s dlhoročným kamarátom, ktorý sa už v tom čase venoval programovaniu o tejto téme rozprával a napadlo mu, prečo na to neurobiť aplikáciu, ktorá by vyhodnocovala zakrivenie tela online. Od začiatku sme vystriedali mnoho akcelerátov, súťaží a mentoringových podujatí, ktoré nám pomohli posunúť sa s našim projektom ďalej. Komunikovali sme s odborníkmi, nemocnicami, ale aj laickou verejnosťou a zistili sme, že v procese rehabilitácie chýba edukácia klienta.

Pacienti už pri odchode z nemocnice či centra zabúdajú, čo im ich terapeut odporučil doma cvičiť. Pretože terapia nekončí u fyzioterapeuta či lekára, ale má ju v rukách samotný pacient. Preto sme prišli s nápadom vytvoriť v aplikácii okrem našich vlastných všeobecných cvičebných programov aj priestor pre expertov, ktorí pomocou našej aplikácie môžu svojim pacientom zvoliť rehabilitačný plán podľa ich individuálnych potrieb.

Posledná aktualizácia poskytuje komunikáciu experta s pacientom pomocou online chatu a tiež online rezerváciu termínu. Pomocou online chatu vie pacient poslať svojmu expertovi lekárske správy, snímky z RTG a expert sa tak vie pripraviť už pred samotným vyšetrením či terapiou.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

Začali sme ako úzky tím priateľov, Patrik ako fyzioterapeut, jeho už súčasná manželka Nora ako právnička a náš ďalší spoluautor aplikácie a hlavný programátor, Ján Široký. Neskôr, nakoľko pribudli ďalšie požiadavky, ktoré bolo potrebné do aplikácie zakomponovať, pribrali sme do tímu ďalšieho programátora. Momentálne úzko spolupracujeme aj s ďalšou fyzioterapeutkou Miškou Šarmírovou s ktorou pracujeme na vytváraní cvikov a cvičebných plánov so zameraním na rôzne problémy súvisiace s pohybovým aparátom.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Nápad vznikol doslova na masérskom stole koncom roku 2017, keď sme sa s tímom popri masáži rozprávali, že niečo také ako BodyFix.io na trhu nie je. SRO-čku sme založili v apríli 2018. Vývoj aplikácie teda trval v tejto podobe, ako ju nájdete teraz približne 2 roky. Avšak na aplikácii sa stále pracuje.  Pôvodná myšlienka bola vytvoriť aplikáciu pre fyzioterapeutov a rehabilitačné oddelenia, ale BodyFix.io je rovnako využiteľná aj trénermi, preto sme aj postupne prispôsobovali vývoj požiadavkám.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Našu aplikáciu sme vytvorili práve preto, že na Slovensku niečo také chýba a nie každý ovláda anglický jazyk. Avšak určite je dobré pri vytváraní aplikácii myslieť aj na možné celosvetové zameranie a hneď na začiatku si zodpovedať otázku, či bude aplikáciu ľahké pretransformovať aj na používanie v iných štátoch.

Aké máte plány do budúcna?

V nadväznosti na vyššie uvedené by sme radi zabezpečili preklad do iných jazykov, na začiatku určite do českého jazyka, keďže spolupracujeme s českou nemocnicou, ktorá bude aplikáciu využívať na svojom rehabilitačnom oddelení. Určite chceme ďalej pracovať na vytváraní cvičebných balíkov z našej produkcie a tiež dokončiť online diagnostiku s ktorou sme začínali. Čiže ako sa hovorí, vrátiť sa späť ku koreňom. :)

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia BodyFix.io je nominovaná v kategórii Slovenské aplikácie (všeobecne). Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

 • FlashScore – športové výsledky
 • Hakatron
 • Horská záchranná služba
 • Idem Hore – Počasie a podmienky na horách
 • iWatt
 • Jednoduchá galéria Pro
 • Kedy na Ryby
 • Moja 4ka
 • Paint my Room – zmeň si svoju farbu steny
 • Pokec.sk – Najväčšia slovenská online komunita
 • Readmio: rozprávky pre deti
 • SHMUdroid

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

11.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+