MojAndroid

Každý rok sa už tradične môžete zapojiť do celonárodnej súťaže o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, ktorej hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. V ankete je nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Do uzavretia hlasovania vám zároveň predstavíme každú aplikáciu zvlášť. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Dnes si predstavíme aplikáciu pre letáky a zľavy v obchodoch Kimbino.

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

Našou aplikáciou napĺňame potrebu a záujem ľudí mať prehľad o akciách a ponukách obchodov, vďaka čomu šetria peniaze. Z ekologického hľadiska sme neboli stotožnení so zbytočným plytvaním papiera a vody na výrobu týchto letákov. Taktiež sa nám nepáčili preplnené schránky domov a bytov neželanými letákmi. Preto sme prišli s ekologickým, moderným a jednoduchým riešením.

Aplikácia Kimbino prináša online letáky s najnovšími akciami a ponukami z obľúbených obchodov, kedykoľvek a kdekoľvek. Používatelia majú letáky z viac než 100 obchodov stále pri sebe (vo svojom mobile) a dokonca si môžu nastaviť obľúbené obchody a dostávať tak len tie ponuky, o ktoré majú naozaj záujem. Ako “bonus” sa ukázalo, že projekt Kimbino je veľmi užitočná aj pre samotných obchodníkov, ktorí prostredníctvom nej cielia priamo na svojich zákazníkov.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

Aplikácia Kimbino je súčasťou projektu, na ktorom sa podieľa približne dvadsať ľudí. Každý z nich prispieva k tomu, aby aplikácia bola čo najlepšia. Máme tím, ktorý sa stará o obsah, aby v aplikácii boli vždy najnovšie letáky. Ďalšie tímy sa starajú o produktové návrhy, marketingové aktivity, grafiku a samozrejme development. Počet ľudí upravujeme podľa potrieb.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Začali sme približne na začiatku roka 2018. Do konca roku 2018 bola už prvá verzia appky verejne dostupná.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

V dnešnej dobe kedy internet stiera geografické hranice je čoraz dôležitejšie zameriavať sa na celý svet. Vieme si však predstaviť že pre špecifické aplikácie má zmysel zamerať sa len na slovenský trh. Všetko závisí od problému, ktorý daná aplikácia rieši. V našom prípade sa zameriava na problémy, s ktorými sa potýka väčšina západnej populácie – prebytok papierových letákov, ich nedostatočné cielenie na ľudí, ktorí o ne majú naozaj záujem, nemožnosť mať všetky letáky po ruke – je lepšie zamerať sa na celý svet.

Aké máte plány do budúcna?

Aplikáciu stále vylepšujeme, aby čím ďalej viac pomáhala aktívnym užívateľom. Nedávno sme napríklad pridali aj možnosť vyhľadávať produkty v letákoch. Dbáme na kvalitu, jednoduchosť, prehľadnosť a funkčnosť. Veľakrát sa snažíme zapracovať aj nápady a požiadavky priamo od nich. V budúcnosti sa môžeme tešiť najmä na nové funkcionality, ktoré pribudnú, avšak neradi by sme prezradili veľa ;).

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia Jednoduchá galéria Pro je nominovaná v kategórii Nakupovanie a predaj. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

  • Bazar.sk
  • Blyss
  • Darujem za odvoz
  • Dráčik
  • getFarmer
  • Karty – Vernostné, zľavové, letáky, zľavy a akcie
  • Kimbino – Aktuálne letáky, katalógy a zľavy

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

Náš tip
Neuveriteľné: Päťročný Samsung Galaxy S6 dostáva novú aktualizáciu
26.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+