MojAndroid

Samsung si zjavne spomenul na svoje staré modely. Nedávno sme písali o tom, že Samsung Galaxy S7 dostal prekvapivú aktualizáciu a teraz sa situácia opakuje s ešte staršími zariadeniami. Samsung Galaxy S6 a Samsung Galaxy Note 5 dostávajú prekvapivú aktualizáciu.

Samozrejme, nie je to Android 11 a One UI 3.0 taktiež nie. Je to len drobná aktualizácia, ktorá dokonca neprináša ani len bezpečnostné záplaty z tohto roku.

Samsung Galaxy S6 a Galaxy Note 5 dostávajú aktualizáciu

Aktualizácie majú označenie G92xSKSS3ETJ1 a G928SKSS3DTJ3. Tieto dve sú pre modely Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge a Samsung Galaxy S6 Edge+. Pre Samsung Galaxy Note 5 ide o aktualizáciu s označením N920SKSS2DTJ2. Tieto aktualizácie vyšli najprv v Južnej Kórei, ale sú dostupné aj pre používateľov v Európe, spomína Android Community.

Operačný systém stále ostane vo verzii 7.0 Nougat a ostáva aj posledná bezpečnostná záplata (September 2018). Samsung v tejto aktualizácii pridal nejaký stabilizačný kód, ktorý by mal zlepšiť bezpečnosť zariadení.

 

Vieme, nie je to super úžasná aktualizácie, ale je to niečo. Je vidieť, že Samsung sa zaujíma aj o svoje niekoľkoročné vlajkové lode a to je fajn. V budúcnosti sa možno dostane na vyššiu úroveň, čo sa týka podpory starších zariadení. Predsa len, sľúbili, že zariadenia ako napríklad Samsung Galaxy S20, dostanú až tri veľké aktualizácie a 4 roky budú dostávať bezpečnostné záplaty.

Nie je jasné, čo ešte aktualizácia prináša. Ak ste majiteľom spomínaných modelov, dajte nám vedieť, či ste ju už obdržali. Ak nie, skúste zájsť do Nastavení a pozrieť sa do kategórie aktualizácií, či náhodou vás tam nečaká toto milé prekvapenie. Sú tu ešte nejakí aktuálny používatelia Samsungu Galaxy S6 alebo Samsungu Galaxy Note 5?

Náš tip
Samsung Galaxy S7/S7 Edge dostávajú rekordnú aktualizáciu po 4 rokoch

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+