MojAndroid

Výskumné štatistiky sú vždy zaujímavé. Až 40% používateľov mobilných telefónov v Spojených štátoch, ktorí majú viac ako 18 rokov vlastnia smartfóny. Štatistika je z júla 2011, podľa výskumnej agentúry Nielsen. K dispozícii sú aj údaje o tom, že Android je opäť na vrchole, pričom 40% všetkých používateľov smartfónov používajú Android, Apple finišuje s 28%.

Prieskum naznačuje aj odpovede, ako sa bude tento trh v nasledujúcom roku uberať. Pri otázke respondentov, ktorí zvažujú kúpu nového smartfónu v nasledujúcom roku, odpovedala približne jedna tretina, že to bude iPhone. Tretina podielu nových zariadení by mala patriť Androidu. V skupine tých, ktorí pristupujú ako prví k novinkách dokonca Androidu patrilo 40% a iPhone len 32%.


V strednej časti budúcich používateľov smartfónov máme skupinu nerozhodnutých, teda sú to používatelia, ktorí si nevedia vybrať Os alebo jednoducho nevedia aké výhody alebo nevýhody im jednotlivé platformy prinesú. Je pravdepodobné, že výrobcovia a vývojári sa budú sústreďovať práve na tieto skupinky.

Nech je to už ako chce, Android je na vrchole, a tendecia je len k rastu tohto zázračného počinu ľudstva. Čo myslíte, kedy Android dosiahne magickú hranicu 50% celosvetového podielu?

Zdroj: http://blog.nielsen.com/

 

2.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+