MojAndroid

Internetoví podvodníci na nás číhajú prakticky kdekoľvek. Pred podvodmi pravidelne varuje facebooková stránka slovenskej polície a varujeme pred nimi aj my. Útočníkovi sa tentokrát podaril megapodvod, prilepšil si o neuveriteľných 110-tisíc eur. Obeťou je žena v strednom veku z Topoľčian.

Polícia informovala o tom, že žena peniaze poslala podvodníkovi, ktorý sa vydával za amerického vojaka. Mal jej tvrdiť, že je teraz v Nemecku a do neznámej anglickej banky mu chodia peniaze, ku ktorým sa nevie dostať.

So ženou si písal už dlhšie a pomaly tak získaval jej dôveru. Požiadal ju o to, či by mu nemohla pomôcť so splátkou 140 000 eur. Pod rôznymi zámienkami a prísľubmi vrátenia peňazí od nej nakoniec získal až 110-tisíc eur. Podviesť sa podarilo aj ďalšiu Slovenku, ktorá takto prišla o 5 000 eur.

Tento podvod je už dobre známy

Tento typ podvodu nie je žiadnou novinkou a existuje už roky. Falošných amerických vojakov je plný Facebook a neustále si hľadajú nové obete. Nielen na Slovensku, ale po celom svete. Opatrnosti preto nikdy nie je dosť. A len tak posielať peniaze niekomu, koho človek nepozná, sa väčšinou nevypláca.

Polícia zároveň upozornila na pretrvávajúci podvod, ktorý sa šíri najmä na portáli Bazoš. Náhodne reagujú na zverejnené inzeráty a predstierajú záujem o ponúkaný tovar. Platba má prebehnúť “bezpečnou platbou” cez Slovenskú poštu. Tá žiadnu takúto službu neponúka. Všetky informácie o tomto podvode nájdete v článku Podvody na Bazoši a cez Whatsapp: Ako sa nenechať oklamať?

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra alebo vivo X80 Pro? Porovnanie nočných fotografií
2.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+