Sony Xperia E: Cenovo dostupný smartfón s Androidom 4.1 Jelly Bean [UPDATE]

10. december 2012 10

Sony predstavil nový  cenovo dostupný smartfón z radu Xperia. Novinka nesie názov Xperia E a prináša dizajn a konštrukciu nezameniteľnú so súčasnými smartfónmi spoločnosti. Vo výbave nájdete 3,5 palcový HVGA displej, 4GB vnútornú pamäť (pre používateľa dostupných 2,2GB) rozšíriteľnú pomocou micro SD a tiež 3,2 Mpix fotoaparát s možnosťou natáčať video vo VGA rozlíšení. Dostatočný výkon má zabezpečiť jednojadrový Qualcomm Snapdragon MSM7227A procesor s taktom 1GHz, ktorému sekunduje 512MB RAM. Rýchle reakcie by mal zabezpečiť aj Android 4.1 Jelly Bean, ktorý má byť pri začatí predaja štandardnou súčasťou tohto smartfónu.

Sony vybavil Xperiu E aj ďalšími technológiami pre vylepšenie zvuku, medzi ktorými nechýba ani podpora HD zvuku pre telefónne hovory. Samozrejmosťou je prítomnosť xLOUD, podpora DLNA a tiež aplikácia Walkman pre prehrávanie hudby. Dlhú výdrž na jedno nabitie zabezpečí batéria s kapacitou 1500 mAh. Rozšírený standby režim navyše predlžuje čas pohotovosti až 4-násobne. Keď je obrazovka pár minút v režime spánku, Wi-fi a dátový prenos sa vypnú a väčšina aplikácií je nečinná, čím sa šetrí životnosť batérie. Telefonovanie a zasielanie správ však budú normálne fungovať. Po dotknutí sa displeja a prepnutí z režimu spánku do normálneho sa všetky funkcie vrátia do pôvodného stavu.

 

Smartfón Xperia E bude tiež dostupný vo verzii s duálnou SIM kartou – Xperia E dual– takže užívatelia budú môcť jedným dotykom prepnúť z jedného tarifu na druhý a využívať tak stále najvýhodnejší program.

Sony Xperia E príde vo verzii s jednou, ako aj dvoma SIM kartami a bude dostupný od prvého štvrťroku 2013. K dispozícii by mal byť  v čiernom, bielom a ružovom prevedení.

Aktualizované 10.12:

Cena Xperie E by sa v Európe mala pohybovať na úrovni 159€ za verziu s podporou jednej SIM. Dual SIM verzia bude stáť 169€.

Zdroj: tlačová správa

Tagy :

Novinky zo sveta technológií boli vždy mojim koníčkom a preto som rád, že som sa stál súčasťou takých webov ako MôjAndroid.sk, MojiPhone.sk a samozrejme aj MôjWindows.sk. Ak budete chcieť poradiť, nezabudnite pridať svoje otázky na AndroidForum.sk

10

Podobné články

TOPlist TOPlist