HTC sa nebude zameriavať na QWERTY klávesnice alebo vysokokapacitné batérie

21. apríl 2012 18

Ak ste očakávali, HTC sa bude zameriavať naďalej na vývoj smartfónov s klávesnicami alebo bude zvyšovať kapacitu batérií, mýlili ste sa. V rámci svojej novej stratégie, HTC sa bude zameriavať na to, čo skutočne používatelia chcú a v tom im majú pomôcť spotrebiteľské prieskumy.

Jeden takýto prieskum uskutočnený koncom roku 2011 naznačil spoločnosti HTC, že používatelia prahnú po tenkých telefónoch, čo ale znamená, že tieto telefóny nebudú mať batérie s vysokou kapacitou, keďže tieto zaberajú oveľa väčší priestor. Zdá sa teda, že spoločnosť HTC vsadí na dizajn a nie na použiteľnosť telefónov, lebo sme mali pocit, že používatelia sú ochotní vzdať sa nejakého toho milimetra v prospech výdrže batérie. Opak je však pravdou, podľa HTC.

Vo svojom prejave na tlačovej konferencii v Seattli, kreatívny riaditeľ HTC, Claude Zellweger potvrdil, že  spoločnosť HTC sa bude zameriavať na dotykové ovládacie prvky v budúcnosti. Namiesto vývoja dizajnu, sa skôr zameria HTC na služby a klávesnice na obrazovkách.

„Vo všeobecnosti ako spoločnosť, upúšťame QWERTY klávesníc… Máme pocit, že dávame príliš veľa energie do nich a tak ich odstránime.“

Zdroj: Androidguys.com

Tagy :

Existujú len tri veci, ktoré v živote naozaj milujem: písanie, informačné technológie a svoju rodinu a blízkych. MôjAndroid.sk mi poskytuje priestor, ako si tieto tri veci užívam všetky naraz. Ak sa ma chcete niečo opýtať, pochváliť článok alebo vyjadriť kritiku, píšte mi na e-mail: zdenko@mojandroid.sk . Teším sa na vaše podnety na zlepšovanie mojej práce pre vás.

18

Podobné články

TOPlist TOPlist