MojAndroid

Širokouhlé monitory sú ideálnym riešením pre náročnejších užívateľov túžiacich po väčšom priestore na obrazovke. Jedná sa o monitory s pomerom strán 21: 9, ktoré majú oproti bežným obrazovkám 16: 9 o približne tretinu väčší obraz. Ak patríte k používateľom, ktorí často pracujú s dvomi či tromi oknami zároveň, takéto riešenie rozhodne oceníte. Výrazne totiž sprehľadní a zrýchli vašu prácu, pretože sa vyhnete častému preklikávaniu medzi oknami. To isté tiež platí aj pre hráčov počítačových hier, kde vám oveľa širší obraz zaistí nielen väčšie vtiahnutie do diania na obrazovke, ale v hrách podporujúcich tento ultra-širokouhlý pomer strán dokonca môže zabezpečiť výhodu oproti iným hráčom, ktorí majú štandardný monitor s veľkosťou 16: 9.

V čom sú UltraWide monitory zaujímavé?

So širokouhlými monitormi dosiahnete maximálny užívateľský komfort a nemusíte sa prehrabávať neusporiadanými oknami, ktorých prepínanie častokrát zbytočne rozptyľuje. Navyše nastavenie je jednoduché, pretože k svojmu počítaču pripájate iba jeden monitor. Zvyknúť si budete musieť akurát na trochu náročnejšiu prácu s oknami a virtuálnym delením obrazovky, aby sa vám vedľa seba súčasne zobrazovalo všetko, čo potrebujete.

Obraz ako v kine

Monitor s pomerom strán 21 : 9 ocenia náruživí konzumenti multimediálneho obsahu a filmov, pretože tento pomer je veľmi blízky dnes najpoužívanejšiemu formátu kín. To znamená, že UltraWide monitor eliminuje čierne pruhy pod aj nad obrazom a výsledná veľkosť plochy, na ktorú film zobrazuje, sa tak môže blížiť televízorom s oveľa väčšou uhlopriečkou. Sledovanie môžete vyšperkovať s obrazovkou UltraWide™ QHD v rozlíšení 3 440 × 1 440. Monitor LG vám zabezpečí pohlcujúci zážitok a to vďaka efektívnemu displeju, ktorý má tenký rámček na troch stranách a nedochádza tak k rozptyľovaniu od oslnivo presného  a verného obrazu. Vychutnanie dramatických farieb vám poskytne technológia HDR10.

Stanete sa majstrami multitaskingu

Premeňte širokouhlú obrazovku na svoju obľúbenú online triedu. Viac prepojených obrazoviek už dávno nie je výsadou programátorov a IT guru. UltraWide monitory nám pomáhajú mať lepší prehľad o rozrobených aktivitách a môžu značne ušetriť čas, keďže znižujú nutnosť neustáleho preklikávania medzi jednotlivými oknami. Medzi hlavné výhody širokouhlých monitorov totiž patrí práve to, že sa vám výrazne rozšíri pracovná plocha. UltraWide™ monitor   s pomerom strán 21: 9 a Full HD rozlíšením (2 560 × 1 080) ponúka v porovnaní s bežným Full HD monitorom o 33 % viac priestoru na obrazovke. Vďaka väčšej obrazovke tak umožní behom webinára zobraziť väčšie materiály a viac účastníkov. Monitor LG vám zaistí jednoduchú prácu s učebnicami, prednáškami, konverzáciami a vyhľadávaním na jedinej obrazovke.

Efektívnejšia a rýchlejšia práca

Keď zhrnieme to, čo bolo riešené na predchádzajúcich riadkoch, je jasné, že kúpa UltraWide monitora vám môže značne uľahčiť nielen pracovné aktivity. Zbavíte sa nepríjemného preklikávania medzi oknami, tabuľkami a stránkami, jednoduchšie sa zorientujete v dennej agende a výrazne zlepšíte work flow.

Výhodou značky LG je aj to, že ponúka UltraWide monitory vo všetkých cenových reláciách. Na Alza.sk nájdete veľký výber kvalitných širokouhlých monitorov a ďalšieho príslušenstva, ktoré vás naštartujú k ešte efektívnejšej práci.

1.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+