MojAndroid

Najnovším prírastkom do rodiny aplikácií, ktoré vám uľahčia prácu s peniazmi je ZUNO Mobile Banking SK, ktorá sa na Google Play objavila len pred niekoľkými dňami. Všetkých, čo majú v tejto banke založený účet alebo sa len chystajú si ho založiť, nová aplikácia určite poteší. Okrem moderného a prehľadného používateľského prostredia, totiž ponúka veľa užitočných funkcií a nástrojov.

Po spustení aplikácie je hneď jasné, ktorej banke patrí. Dizajn ide ruka v ruke s webovou verziou stránok banky Zuno. Používateľské prostredie je prehľadné a ponúka moderné ovládacie prvky ako napríklad bočný vysúvací panel. Aj vďaka tomu je používanie aplikácie príjemné a jednoduché.

 

ZUNO Mobile Banking SK ponúka svojim klientom niekoľko rôznych nástrojov a možnosť vytvoriť si účet priamo v aplikácii. Ihneď po jej spustení sa vám ponúka možnosť prihlásenia sa pod svojim klientským účtom, no aplikáciu môžete vyskúšať aj pomocou DEMA, ktoré vás prihlási pod fiktívnym účtom. Funkcie si tak môžete vyskúšať aj v prípade, že ešte nie ste klientom banky.

Bez toho aby ste sa museli prihlasovať, môžete využívať nástroje ako kurzový lístok, blog a novinky, kalkulačku úrokov, pôžičky a tiež kalkulačku sporenia a vkladov. Užitočná je tiež funkcia vyhľadávania najbližších pôšt, bankomatov či pobočiek ktorejkoľvek banky.

  

Využiť môžete zobrazenie ich polohy na mape a na výber je aj navigovanie pomocou kamery alebo v Google mapách. V kategóriach si vyberiete čo sa má na mapách zobraziť  – vybrané bankomaty, všetky bankomaty, vybrané pobočky, všetky pobočky alebo pošty. Pri navigovaní pomocou rozšírenej reality, môžete nastaviť aj maximálnu vzdialenosť, do ktorej sa budú zobrazovať.

 

  

Po prihlásení na vás okrem finančného prehľadu za posledný rok a detailného výpisu platieb čakajú aj ďalšie funkcie. V bočnom menu nájdete informácie o svojich účtoch, sporení, vkladoch na účet, platobných kartách a pôžičkách. Z aplikácie môžete tiež realizovať platby na vlastný účet, SK účet a užitočnou je aj možnosť platenia odfotením faktúry alebo poštovej poukážky. Stačí telefón namieriť na pole s platobnými údajmi, stlačiť spúšť a do platobného príkazu sa automaticky načítajú údaje – ich správnosť môžete ešte overiť a v prípade chyby opraviť.

   

 V aplikácii tiež nájdete:

  • Trvalé platby
  • Plánovanie platieb 
  • Nezrealizované platby 
  • Nastavenie limitu kariet 
  • Možnosť zablokovať karty
  • Inkasá
  • Moje správy
Aplikácia ZUNO Mobile Banking SK sa autorom veľmi podarila. Pre klientov banky Zuno ponúka funkcie, ktoré by nemali chýbať v žiadnej aplikácii podobného zamerania. Okrem bohatej nádielky funkcií a nástrojov vás však poteší aj svojim používateľským prostredím, ktoré hodnotíme na výbornú. Táto aplikácia by rozhodne nemala chýbať v žiadnom Android smartfóne klienta Zuno banky. Dostupná je zadarmo na Google Play.
Za tip na aplikáciu ďakujeme kubitovi
13.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+