MojAndroid

ZSSK zavádza dlho očakávanú novinku. 277 vlakvedúcich postupne dostáva platobné terminály mPOS, čo cestujúcim umožní zakúpiť cestovné lístky aj bezhotovostne – kartou, mobilom či smart hodinkami.

Dnes už platobné terminály prevzalo 80 % vybraných vlakvedúcich a dopravca sľubuje, že najneskôr do konca prvého štvrťroka 2022 ho dostanú aj tí zvyšní. Možnosť bezhotovostnej platby ZSSK sprístupnila prednostne pre diaľkové a medzištátne spoje. Konkrétne ide o IC vlaky na trase Košice – Bratislava, vlaky kategórie SC 24x Pendolino na trase Čadca – Košice, vlaky typu Ex 12x na trase Púchov – Horní Lideč, medzinárodné vlaky kategórie EC 2xx na trase Štúrovo – Břeclav a rýchliky R 6xx na trase Košice – Bratislava (okrem R 614/615).

ZSSK novinku testovalo už na jar tohto roku

Dopravca novinku začal testovať začiatkom tohto roka, kedy do obehu umiestnil desať mPOS terminálov. Ukázalo sa, že možnosť platiť bezhotovostne potešila cestujúcich aj vlakvedúcich, ktorí manipuláciu s hotovosťou vnímali ako záťaž. Naopak obsluha terminálov je podľa spätnej väzby vlakvedúcich rýchla a jednoduchá.

Náš tip
Okamžité platby. Všetko, čo potebujete vedieť o novinke, ktorá príde už onedlho

16.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+