MojAndroid

V denníku Guardian sa objavila správa, že spoločnosť Google vytvorila zisk 543 miliónov dolárov na operačnom systéme Android. Tento údaj je podľa zdroja blízkeho spoločnosti Google chybný.

Reportér Guardian, Charles Arthur, vychádzal zo súdnych sporov so spoločnosťou Oracle. Vo svojej správe používa údaj 2,8 milióna dolárov za vysporiadanie sa so spoločnosťou Oracle na patentových nárokoch z príjmov spoločnosti Google a na základe tohto čísla bol odhadnutý zisk spoločnosti Google na platforme Android.

Tento údaj mal byť podľa pôvodnej správy vysporiadaním patentových nárokov v období rokov 2008 až 2011 a mal byť podielom na zisku.

Spoločnosť Google túto informáciu nekomentovala.

Spoločnosť Google sa v posledných rokoch stala IT gigantom v celosvetovom rebríčku. Android nezarába síce veľké peniaze, pretože je zadarmo, no to neznamená, že má v skutočnosti vysokú hodnotu, ktorá bude do budúcna rásť. Údaj 2,8 milióna dolárov, podľa zdroja blízkeho spoločnosti Google, je len hodnota istej časti patentov, ktoré vlastní spoločnosť Oracle. Preto sa z neho nedajú odhadovať zisky.

Údaje o ziskoch spoločnosti Google na platforme Android tak ostávajú naďalej v stave špekulácií a dohadov.

Zdroj: Businessinsider.com

31.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+