MojAndroid

Niet pochýb o tom, že Angry Birds je jedna z najpopulárnejšich hier. Našla si obľubu u viac ako 10 miliónov Androiďákov – a noví budú stále pribúdať. Niekedy hranie tejto hry dokonca hraničí až so závislosťou a to viem o čom hovorím ;). Ale, čo ak sa stane, že svoj telefón musíte resetovať alebo jednoducho chcete hrať Angry Birds na viacerých zariadeniach (scenáre sú rôzne)? Prídete o všetky prejdené levely!
Na Android Markete síce existujú aplikácie, ktoré vám umožnia zálohovať levely, ale pre ich funkčnosť je nutne mať rootnutý telefón a často nie sú zadarmo. Prinášame vám preto tip na aplikácie od člena XDA fóra, ktoré sú zadarmo a fungujú aj bez rootu. Okrem toho, tieto aplikácie zálohujú nielen váš postup v hrách Angry Birds, Angry Birds Seasons a Angry Birds Rio ale aj bonusy akými sú napríklad zlaté vajcia. Poďme sa pozrieť, ako na to.

1. Podľa verzie Angry Birds si vyberte jednu z nasledovných aplikácií z Android Marketu a nainštalujte ju.

AngryBirdsBackup(Seasons)

AngryBirdsBackup(Seasons)


Android Market

AngryBirds Rio Backup

AngryBirds Rio Backup

Android Market

AngryBirds Backup

AngryBirds Backup

Android Market

2. Pre zálohovanie alebo obnovu je potrebné, aby ste v nanovo nainštalovanej hre prešli aspoň jeden level

3. Pre zálohovanie stlačte Backup

4. Na pamäťovú kartu sa uložia potrebné dáta, ktoré môžete neskôr jednoducho pomocou tlačidla Restore obnoviť (napríklad po resete telefónu). Na karte sa vytvorí nový adresár s rovnakým menom ako je názov aplikácie, v ktorom sa vytvoria súbory score a setting.

5. Ak potrebujete preniesť Angry Birds levely na iné zariadenie je potrebné aj na tomto zopakovať prvé dva kroky a následne dať skopírovať alebo prepísať súbory (score, setting) v rovnakom adresári ako pri obnove.

Hotovo. Teraz si môžete užívať Angry Birds neobmedzene a bez starosti, že musíte prejsť všetky levely odznova :).

 

6.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+