MojAndroid

Predplatitelia služby YouTube Premium majú oproti bežným používateľom YouTube viacero výhod, vrátane možnosti stiahnuť si videá a pozrieť ich neskôr aj bez internetového pripojenia. Táto funkcia však dlhú dobu bola dostupná len v mobilnej aplikácií platformy, čo sa podľa portálu Android Central čoskoro zmení. V beta verzii je teraz dostupná aj vo webovej verzii.

Možnosť sťahovať YouTube videá už aj na počítači

Možnosť sťahovať videá cez počítač sa pridala k experimentálnym funkciám platformy, ktoré nájdete na stránke youtube.com/new. Po jej povolení sa pod videom zobrazí tlačidlo Sťahovať, podobne ako v mobilnej aplikácii. V prípade, že ste video ešte nespustili, možnosť nájdete v trojbodkovom menu vedľa názvu videa.

Zoznam so stiahnutými videami sa následne zobrazí v bočnom paneli. V nastaveniach taktiež môžete zmeniť to, v akom rozlíšení sa videá budú sťahovať, pričom maximum je Full HD rozlíšenie.

YouTube tlačidlo Stiahnuť na pc
Foto: AndroidCentral.com

Funkciu je možné povoliť do 19. októbra

Funkcia by mala fungovať na všetkých operačných systémoch, no podľa textu na úvodnej stránke ju bude možné povoliť len do 19. októbra. K dispozícii je samozrejme len pre predplatiteľov služby YouTube Premium. Je však otázne, či sa Google rozhodne funkciu sprístupniť pre všetkých predplatiteľov po ukončení beta testovania.

Náš tip
Samsung rokuje s Pfizerom, chce vyrábať vakcíny proti COVID-19

23.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+