MojAndroid

YouTube začne testovať novinku, ktorá by mohla viesť k významnej zmene najpopulárnejšej videoplatformy – skryje počet dislajkov pre verejnosť, informuje portál TechCrunch.

Zatiaľ len ako experiment

Počas tohto „malého experimentu“ sa vybranej skupine používateľov zobrazia rôzne varianty nového dizajnu, v ktorom je počet dislajkov skrytý. Samotné tlačidlo „nepáči sa mi to“ však nebude úplne odstránené ani v jednom z nich.

YouTube ukázal jeden z testovaných dizajnov, ktorý vyzerá rovnako ako ten súčasný, no namiesto počtu dislajkov sa len zobrazí slovo „Dislike“.

YouTube týmto experimentom reaguje na spätnú väzbu tvorcov

YouTube na svojom oficiálnom Twitteri vysvetlil, že jeho cieľom nie je používateľom zobrať možnosť dať najavo, že sa im video nepáči. Tvorcovia videí budú mať aj naďalej prístup k počtu likov a dislikov a YouTube algoritmus ich stále bude brať do úvahy pri odporúčaní videí. Tento experiment prišiel ako reakcia na spätnú väzbu tvorcov.

„Počuli sme od tvorcov, že počet dislajkov môže mať vplyv na ich psychické zdravie a môže ostatných používateľov motivovať dať dislike len preto, že už sa ich tam veľa nachádza,“ píše sa v oznámení. „Testujeme dizajny, ktoré verejne nezobrazujú počet dislajkov v snahe zlepšiť používateľskú skúsenosť našich tvorcov. Zároveň však chceme zaistiť, aby o spätnej väzbe mali prehľad a aby bola zohľadnená aj našim algoritmom.“

Samozrejme, na YouTube môže existovať akási davová mentalita, ktorá ovplyvňuje počet lajkov a dislajkov. Vidieť počet dislajkov však môže byť aj prospešné v prípade, že sa jedná o clickbait, spam alebo inak zavádzajúce video.

YouTube v súčasnosti s možnosťou prestať zobrazovať dislajky len experimentuje. Ďalšie rozhodnutia bude robiť až na základe spätnej väzby používateľov, ktorí sa experimentu zúčastnia.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Google si pre seba necháva čoraz väčšiu návštevnosť. Až 65% vyhľadaní končí bez prekliku

31.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+