MojAndroid

Skladba Gangnam Style od hudobníka PSY prekonala už v minulosti niekoľko rekordov. Ako jediná dokázala na YouTube dosiahnuť viac, ako 2 miliardy pozretí a aj na ceste za týmto úspechom dosiahla niekoľko ďalších významných míľnikov. Samotný videoklip je síce starý už takmer dva a pol roka, no pozretia na sieti stále pribúdajú. Teraz sa celkový počet videní vyšplhal na také závratné číslo, že samotná služba musela urobiť zmeny v kóde, pretože nedokázala zobraziť údaj o tom, koľko pozretí video vlastne má.

youtube-gangnam-style

Až doteraz si YouTube vystačil s integerovou premennou s dĺžkou 32 bitov pre počítadlo videní pri videách. Táto premenná má však maximum na úrovni 2,147,483,647 pozretí, čo je hodnota, ktorú teraz Gangnam Style prekonal. YouTube tak musel zvýšiť hodnotu tejto premennej na 64 bitov a podľa vyjadrenia zástupcov služby nikdy nikto nepredpokladal, že by nejaké video mohlo mať toľko pozretí. Gangnam Style tak netrhá rekordy iba v porovnaní s ostatnými videami, ale teraz dokonca dosiahol limit celej služby YouTube. Použitie väčšej premennej však nebolo žiadnym problémom a údaj o počte videní teraz zobrazuje správnu hodnotu. V čase písania tohto článku je hodnota na úrovni 2, 152 miliardy a toto číslo stále rastie. YouTube tiež pri tejto príležitosti zakomponoval do údaja o počte videní tohto videa malý trik, ktorý si môžete zobraziť po podržaní kurzora myši nad týmto číslom. Trik ale funguje iba ak si video pozriete na stránke YouTube.

Zdroj: YouTube (Google+)

3.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+