MojAndroid

YouTube sa už minulý rok snažil prevziať streamovaciu službu Twitch, známu najmä medzi hráčmi PC hier. Tá mala pomôcť Youtube (Google) vylepšiť hlavne streamovanie online obsahu. Twitch však nakoniec skončil v rukách Amazonu. Niet divu, že YouTube sa snaží bojovať ďalej a dokonca plánuje protiútok – podľa The Daily Dot a ich anonymného zdroja sa pokúša obnoviť YouTube Live. Je to už existujúca livestreamingová služba a že to YouTube myslí vážne, o tom svedčí i údajný vzrast úsilia internetového giganta v rámci livestreamingu, či ich najatie 50 skúsených ľudí z tohto oboru. Zdroj sa sám vyjadril, že je to naozaj silné zaujatie stanoviska zo strany Google (ktorý YouTube vlastní) “Teraz je tá správna doba, veď aj Twitch sa poberá do iných oblastí ako je hudba a tak ďalej. Google nechce byť príliš ďaleko v týchto pretekoch v zbrojení,” hovorí zdroj. Pokračuje s tým, že hranie a elektronické športy sú hlavným motívom v súvislosti s oživením YouTube Live.

Mimochodom, elektronický šport, známy aj ako e-sport, cybersport je profesionálne hranie počítačových hier, teda súťažné hranie. Najlepší hráči Counter-Strike, Dota 2 či League of Legends si žijú rovnako dobre, ako niektoré športové hviezdy.

“Pre zabehnutých streamerov a organizácie tu budú čoskoro obrovské možnosti a povedal by som, že rekordné číslo divákov elektronického športu bude len a len rásť, keď Google začne podporovať a spolupracovať na týchto aktivitách.”

O potvrdení či ďalších informáciách k tejto téme vás budeme informovať.

Zdroj: pcgamer.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+