MojAndroid

Známa streamovacia služba Twitch mala pomôcť spoločnosti Google rozviť YouTube a zlepšiť najmä streamovanie online obsahu. Ako sa ale zdá, Twitch nakoniec odkúpi Amazon. Ten má za stránku známu najmä medzi hráčmi PC hier zaplatiť takmer miliardu dolárov, pričom tentokrát Twitch pomôže s rozvojom Amazon Web Services. Pre zmenu kupcu sa rozhodol samotný Twitch, ktorého CEO Emmett Shear podal aj oficiálne vyjadrenie:

Vybrali sme si Amazon, pretože práve oni veria v našu komunitu, zdieľajú naše plány do budúcnosti a máme rovnaký pohľad na ďalšie fungovanie našej služby, pričom nám to chcú pomôcť dosiahnuť rýchlejšie. Takmer všetko zostane nezmenené: naše kancelárie, naši zamestnanci, naša značka, a to najdôležitejšie – aj naša nezávislosť. So zdrojmi Amazonu vám ale budeme môcť priniesť ešte lepší Twitch.

Ku kúpe služby Twitch sa vyjadril aj Jeff Bezos, CEO Amazonu:

Zdieľanie a sledovanie hrania hier je globálny fenomén a Twitch vytvorilo platformu, ktorá prináša desiatky miliónov ľudí k obrazovkám, aby sledovali miliardy minút hrania každý mesiac. Ako Twitch, aj my sme posadnutí našimi zákazníkmi a radi myslíme inak, takže sa tešíme na to, ako sa od nich niečo nové naučíme a ako im pomôžeme posunúť sa rýchlejšie ďalej, aby mohli vytvoriť nové služby pre komunitu hráčov.

Celá akvizícia spoločnosti Twitch má byť dokončená ešte tento rok za spomínaných 970 miliónov dolárov. Twitch sa pre Amazon rozhodol zjavne preto, že nechcel meniť svoje zameranie a nechcel pomáhať s tvorbou konkurenčnej služby, ktorá by zjavne neprospela ich vlastnej budúcnosti. Uvidíme, aké zmeny prinesie Twitch v najbližšom období a či mu akvizícia naozaj pomôže tak, aby sa z neho stala ešte lepšia služba pre hráčov.

Zdroj: TheVerge

26.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+