MojAndroid

Portál AndroidCentral prináša informáciu o tom, že platforma YouTube Music by mala priniesť novú funkciu, ktorá určite poteší mnohých používateľov. Novinka už je dostupná pre aplikáciu no týkať by sa tentokrát mala jej webovej verzie.

YouTube Music pravdepodobne chystá novú funkciu

Reč je o možnosti počúvania stiahnutej hudby aj v offline režime. Na rozdiel od ostatných streamovacích platforiem prišla táto funkcia do aplikácie YouTube Music trochu neskôr a práve preto sa spoločnosť rozhodla ju poskytnúť aj pre webovú verziu. YouTube ju už sprístupnil pre niektorých používateľov na test.

Fungovať by mala tak, že po vypnutí internetu na počítači sa v sekcii knižnica objaví ďalšia záložka s názvom “Stiahnuté“. V tejto časti teda nájdete vašu obľúbenú hudbu a podcasty, ktoré ste si počas pripojenia na internet do svojej knižnice stiahli. Sťahovanie by malo fungovať aj bez internetového pripojenia, čo sa podobá aj klasickej verzii YouTube. Taktiež si môžete v nastaveniach aj vymazať stiahnuté položky, ktoré už nebudete potrebovať.

YouTube Music offline | Zdroj: AndroidCentral
YouTube Music offline | Zdroj: AndroidCentral

Funkcia je pravdepodobne zatiaľ vo fáze vývoja keďže si ju všimlo iba zopár používateľov a YouTube jej príchod ešte oficiálne neoznámil. Niektorí používatelia dokonca na platforme Reddit tvrdia, že aj napriek tomu, že sa možnosť sťahovania v ich ponuke nachádza, sťahovanie ešte nefunguje.

Pre mnohých používateľov tejto streamovacej platformy by mohla byť novinka užitočná nie len z hľadiska offline režimu. Výhodou by mala byť aj možnosť stiahnutia rozdielneho obsahu v aplikácii v smartfóne a na webe v počítači. Otázkou teda ale ostáva, či ide iba o chybu alebo beta verziu novej funkcie, ktorú môžeme očakávať. Ako sa vám páči? Radi si prečítame váš názor v diskusii pod článkom.

Náš tip
Energizer Hard Case P28K: “Prenosná powerbanka” s operačným systémom
27.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+