MojAndroid

Pre spoločnosť Google je služba Youtube jedným z najpodstatnejších produktov v rámci jeho ekosystému internetových služieb. Dlhé roky bola služba YouTube využívaná hernými videoblogermi a hernými komunitami pre zdieľanie gameplay videí, recenzií hier alebo návodov. Pred rokmi jej ale začala výrazne konkurovať iná videoslužba Twitch, ktorú v roku 2014 kúpil ďalší internetový gigant Amazon. Google v reakcií na to v roku 2015 uviedol službu Youtube Gaming s jej vlastnou mobilnou aplikáciou. Tá bude ale už čoskoro ukončená.

Youtube Gaming fungovala ako samostatná sekcia služby YouTube. Herný videobloger tam mohol uverejňovať svoje herné videá, herný developer tam mohol uverejniť trailer na svoju hernú novinku a hráči tam mohli sledovať živé prenosy z herných turnajov. Pre rýchlejšie nájdenie požadovanej hry bolo upravené aj vyhľadávanie a kategórie jednotlivých žánrov hier. Napriek tomu si služba nezískala väčšie publikum a spoločnosť Google sa ju rozhodla k marcu budúceho roka 2019 zrušiť. Samotný obsah Youtube Gaming bude presunutý na stránku youtube.com/gaming.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Reklamy na YouTube si prešli veľkou zmenou, týka sa všetkých smartfónov
20.9.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+