MojAndroid

Spoločnosť Google zverejnila aktualizáciu pre aplikáciu YouTube, ktorá prináša novú verziu 10.10. Tá ponúka niekoľko menších zmien, pričom tou najzaujímavejšou je nová možnosť pri filtrovaní videí. Pribudlo totiž nastavenie, podľa ktorého si môžete pri hľadaní videa nechať zobraziť iba výsledky v ultra-vysokom 4K rozlíšení. Toto nastavenie bolo odhalené v poslednej verzii aplikácie, no nebolo ešte aktivované. To sa už teraz ale zmenilo a pri hľadaní videa si môžete nechať zobraziť iba výsledky v 4K rozlíšení.

Pokročilé filtrovanie videí je pritom dostupné po zadaní hľadaného výrazu napravo od lišty s hľadaným výrazom. Tu si môžete jednoducho nastaviť kritéria, podľa ktorých chcete výsledky filtrovať a keď zvolíte nové kritérium 4K, zobrazia sa vám iba výsledky v tomto rozlíšení.

youtube-4k-1 youtube-4k-2 youtube-4k-3

Medzi ďalšie zmeny patria čiastočné vylepšenia prostredia pri uploadovaní videa, no tu sa nič závratné nekonalo. Celkovo je zaujímavé vidieť, čo Google so svojou aplikáciou plánuje. Je veľmi pravdepodobné, že si na prvé mobilné zariadenia s Androidom a 4K displejmi budeme musieť ešte chvíľu počkať. Na druhej strane, už teraz existuje niekoľko spôsobov, ako si môžete spustiť videá zo zariadenia s Androidom na televízii či monitore s týmto rozlíšením. Zatiaľ ale nie je zrejmé, ktoré zariadenia s Androidom takéto rozlíšenie pri streamovaní podporujú a väčšina užívateľov je odkázaná na Full HD, prípadne QHD videá. Mobilný trh sa ale stále vyvíja a je možné, že už v priebehu najbližších mesiacov uvidíme prvé zariadenia, ktoré tieto 4K videá na YouTube dokážu aj prehrať v natívnom rozlíšení. Ak si chcete novú verziu aplikáciu YouTube vyskúšať aj vy, stiahnite si ju pomocou priloženého odkazu pod článkom.

Odkaz na stiahnutie – YouTube v10.10

Zdroj: Android Police

19.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+