MojAndroid

Spoločnosť Sony neprestáva prekvapovať. Po sérii Xperia XZ1, ktorá ponúka atraktívnu AR funkciu skenovania 3D objektov teraz prináša úplne nový typ zariadenia. Sony Xperia Touch je projektor, ktorý premieta plochu Android tabletu na akúkoľvek rovnú podložku, ktorú premení na dotykovú plochu. Toto revolučné zariadenie so sebou ale nesie aj luxusnú cenovku.

Budúcnosť je tu

V prvom rade je nutné poznamenať, že novinka sa zatiaľ bude predávať iba v USA a bude stáť 1700 USD. To je naozaj vysoká cena za inteligentné zariadenie do domácnosti. Za tú cenu ale ponúka naozaj zaujímavé funkcie. Pre transformáciu akejkoľvek rovnej podložky na dotykovú plochu používa kombináciu IR snímača a zabudovanej kamery, ktorá sleduje prerušenie vysielaného svetla s frekvenciou 60 FPS. Premietaný obraz má rozlíšenie 1366 x 768 pixelov a maximálna plocha má veľkosť uhlopriečky 80″.

Zabudovaný Google Asistent pre hlasové ovládanie

Zariadenie tiež ponúka 13MP kameru, stereo reproduktor a má zabudovaného Google Asistenta, prostredníctvom ktorého môžete vykonávať rôzne hlasové povely či vyhľadávania, ako sme zvyknutí aj v jeho mobilnej verzii. Zariadenie je síce mobilné, no na jedno nabitie vydrží fungovať iba približne hodinu. Najlepšie si ale funkcie zariadenia predstavíte, keď si pozriete priložené video. Následne nám môžete dať v diskusii vedieť, čo na takýto výdobytok modernej doby hovoríte a či by ste si ho za túto (alebo inú) cenu aj kúpili.

Zdroj: Engadget

13.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+