MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MULTIMÉDIÁ | Nechýbajú alternatívy od čínskeho výrobcu

Zariadenie ponúka vo svojej výbave štandardné dva mikrofóny, v hornej a dolnej hrane. Hlasný reproduktor je len jeden, a to v spodnej hrane. Ten hrá pomerne hlasno a jeho kvalita spĺňa akýsi pomyselný štandard. Pochopiteľne sa nemôže rovnať smartfónom so stereo reproduktormi, na vyzváňanie a príležitostné zhliadnutie YouTube videa to postačí. Zamrzí snáď len chýbajúca konektivita NFC, konkurenčné zariadenia ju už v danej cene reálne ponúkajú.

Po stránke softvéru prichádza množstvo alternatív od spoločnosti Xiaomi. Ak ste zvyknutí na aplikácie od spoločnosti Google, je možné, že sa vám v telefóne budú niektoré aplikácie zdvojovať. Nechýba aplikácia pre FM rádio, Hudbu, Video, Záznamník, Nahrávanie obrazu, Kompas, Skener kódov a ďalšie tituly z dielne čínskeho výrobcu. Tieto aplikácie nie je možné odinštalovať, môžete si však nastaviť vašu vlastnú alternatívu ako primárnu pre danú funkciu.

FOTOAPARÁT | Duálna zadná kamera v hlavnej úlohe

Zadný duálny fotoaparát jemne vystupuje z tela zariadenia. Jeho šošovky sú umiestnené pod sebou a medzi nimi sa nachádza aj duálny LED blesk. Rozlíšenie fotoaparátu činí 12 MPix (f/1.9) + 5 MPix (f/2.0). Fotografie za dobrých svetelných podmienok mali dostatočnú ostrosť či farebné podanie, v horších svetelných podmienkach pribúdal šum, a tak toto zariadenie nebude tým pravým pre dychberúce nočné fotografie. Ukážku fotiek si môžete prezrieť nižšie v galérii fotografií.

Manuálny režim ponúkne následne možnosť úpravy ISO či vyváženia bielej. Nechýba HDR  funkcionalita, ale aj režim pre panorámu. Miesto, kde by sa výrobca ešte mohol zdokonaliť je populárny “Portrét” režim, ktorý v tomto prípade ponúkal neuspokojivé výsledky a nízku úroveň detailov či záhybov na predmetoch na fotografii. Video zo zadnej kamery je možné natáčať maximálne v rozlíšení 1080p.

Z ďalších funkcií poteší vodováha, nočný režim, možnosť voľby scény (napríklad šport alebo krajina a pod.) či režim typický pre ázijské značky – úprava resp. skrášlenie pleti. Výrobca ponúka v prípade prednej, ale aj zadnej kamery možnosť voľby medzi pomerom strán 4:3, 16:9 alebo 18:9. Od výroby je však nastavené plné rozlíšenie fotoaparátu, a teda režim 4:3. Predná kamera ponúka rozlíšenie 13 MPix (f/2.0) a fotografie z nej rozhodne nie sú zlé. Opäť však ťahá za kratší koniec spomínaný “Portrét” režim. Jemným negatívom je aj občasné dlhšie čakanie na spustenie aplikácie “Fotoaparát.”

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Galéria fotografií

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+