MojAndroid

Fotoaparát – iba priemerný

Xiaomi Redmi 3 ponúka 13 MP fotoaparát a 5 MP prednú selfie kameru. Na papieri tak ide o dobre vybavený smartfón, no my sme boli zvedaví, ako sa telefón ukáže v praxi. Predsa len musel pri takto nízkej cene výrobca niekde šetriť a ukázalo sa, že práve fotoaparát patrí medzi tie priemerné. To ale pri telefóne v tejto cenovej kategórii nie je vôbec neštandardné či neodpustiteľné. Síce budete potrebovať nejaký čas, kým s Redmi 3 zhotovíte pekné fotografie, no dôležité je, že je to reálne.

Pomáhal nám pri tom najmä pomerne dobrý HDR režim, ktorý zvýraznil inak pomerne chladné farby s nízkym kontrastom a sýtosťou. Tieto nedokonalosti pramenili z pomerne ležérnej manipulácie automatického režimu s vyvážením bielej farby, no po manuálnej korekcii je možné dosiahnuť oveľa lepšie výsledky. Samotná aplikácia pritom nie je úplne najlepšia, no ponúka pomerne veľké množstvo možností a nič by vám tu nemalo chýbať. Snímanie je inak veľmi rýchle, čo nám tiež spôsobovalo problémy, pretože niekedy bola fotografia zaznamenaná aj skôr ako fotoaparát dokázal zaostriť na objekt a aj preto sme museli zábery často opakovať.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-8

Fotoaparát neohúril ani v noci či v horšom osvetlení, kedy boli snímky plné šumu a v drvivej väčšine prípadov boli nepoužiteľné. V dôležitých momentoch môže pomôcť aspoň blesk, no ak vám záleží na kvalite fotografií, mali by ste sa s týmto telefónom držať najmä v dobre osvetlenom prostredí.

Natočené video tiež patrí iba k tým priemerným, a to po obrazovej aj zvukovej stránke. Celkovo tak môžeme zhodnotiť, že práve fotografická stránka smartfónu je tou, kde sa šetrenie prejavuje najviac. Stále sú ale niektoré fotografie pomerne pekné a vzhľadom na cenu zariadenia fotoaparátu určite nemáme čo vyčítať. Ak ale hľadáte nový telefón a viete, že budete veľa fotografovať, zrejme vám schopnosti tohto modelu vyhovovať nebudú.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+