MojAndroid

Displej – rozlíšenie nie je všetko

Xiaomi Redmi 3 ponúka 5-palcový LCD displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Práve tento údaj naznačuje, že sa stretávame so skutočne dostupným telefónom. Dnes už množstvo zariadení aj s cenovkou okolo 200 EUR ponúka Full HD displej a iba zriedka vidíme nový model, ktorý by disponoval nižším rozlíšením. Xiaomi ale spravilo veľmi rozumný krok a hoci je zrejmé, že nižšie rozlíšenie je pri takomto displeji už trochu viditeľné, spoločnosť aspoň nezanedbala ostatné prvky displeja.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-1

To znamená, že aj napriek nižšej hustote pixelov sa môžete tešiť na veľmi pekný displej. 294 ppi tiež nie je najmenej a pri bežnej práci si pixely skutočne nevšimnete. Akonáhle sa ale k displeju priblížite, sú viditeľné voľným okom bez akýchkoľvek problémov. Telefóny si ale nekupujeme preto, aby sme hľadali miniatúrne body na displeji, ale aby sme ich používali. V tomto smere Redmi 3 nezaostáva za konkurenciou. Výborné pozorovacie uhly a hodnoverné farby skutočne zlepšujú celkový zážitok z používania. Trochu zamrzí nižší maximálny jas a vyššia úroveň odlesku skla na displeji, no napriek tomu je telefón bez problémov použiteľný aj v exteriéri, aj keď zážitok tu už nebude až taký výborný.

Displej je skutočne veľmi pekný a bez problémov vám postačí na prezeranie fotografií, sledovanie videí či dokonca aj seriálov a filmov. Rozlíšenie skutočne nie je všetko a na takomto malom zariadení oveľa viac oceníte pekné farby a výborné pozorovacie uhly. Ako bonus je displej oveľa menej náročný na výdrž batérie, ktorá má už aj tak nadpriemerne vysokú kapacitu, no takto šetrný hardvér jej iba pomáha k dosiahnutiu fantastickej výdrže.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+