MojAndroid

Konštrukcia a dizajn – originálny kompakt

Xiaomi Redmi 3 symbolizuje predchádzajúce generácie zariadení s displejom s uhlopriečkou do 5″. S rozmermi 139,3 x 69,6 x 8,5 mm a hmotnosťou 144 gramov ide o priemerne veľké zariadenie, ktoré môže oproti súčasným vlajkovým lodiam pôsobiť až kompaktne. Ovládanie jednou rukou nie je vo väčšine prípadov problémom a vďaka nižšej hmotnosti ani nebudete cítiť, že ho máte vo vrecku.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-2

Po dizajnovej stránke ide o celkom originálne, no nie výstredné zariadenie. Vpredu dominuje veľký displej s kapacitnými nepodsvietenými tlačidlami Menu/Multitasking, Domov a Späť. Vzhľadom na to, že celá predná strana je pokrytá sklom a tlačidlá nemôžete po tme nijako cítiť a ani vidieť, sme si na ich umiestnenie chvíľu zvykali. Neprítomnosť podsvietenia kapacitných tlačidiel sa ale v súčasnosti javí ako štandardná metóda pri znižovaní nákladov na výrobu dostupného smartfónu, a tak to výrobcovi nevyčítame. Nad displejom ešte nájdeme mriežku reproduktoru pre volania, potrebné senzory a šošovku selfie fotoaparátu.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-3

Okolo prednej strany sa nachádza mierne vystúpený rámik. Ten možno nepôsobí najkrajšie, no aspoň trochu chráni displej pri položení telefónu prednou stranou na podložku. Hrany displeja ponúkajú štandardné ovládacie prvky. Vpravo je to dvojtlačidlo hlasitosti a tlačidlo napájania, naľavo sa zasa nachádza nenápadná zásuvka na SIM karty. Hore nájdeme mikrofón, 3,5-milimetrový jack a dokonca aj IR vysielač a dole je okrem microUSB portu umiestnený ďalší mikrofón. Notifikačná dióda nie je umiestnená na hornej strane a nie je ani veľmi nápadná. Xiaomi ju umiestnilo pod stredné výberové tlačidlo Domov, no výhodou je niekoľko farieb, ktoré si môžete zvoliť pre notifikácie každého druhu.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-5

Pomerne atraktívna je ale zadná strana telefónu, ktorá ponúka neodoberateľný kovový kryt so zaujímavým mriežkovým vzorom. Ten odráža svetlo inak ako zvyšok konštrukcie, čo vytvára originálny dizajnový prvok. Textúra ale nie je veľmi nápadná a hoci nie každému bude po chuti, aspoň nebije do očí už na prvý pohľad. Vzadu ešte nájdeme šošovku fotoaparátu s bežnou prisvetlovacou LED diódou v ľavom hornom rohu a dole je ešte umiestnená mriežka hlavného reproduktoru pre multimédiá.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-4

V celkovom sumári nemáme voči konštrukcii a dizajnu Xiaomi Redmi 3 žiadne väčšie výhrady. Poteší fakt, že väčšina krytu telefónu je vyrobená z kovu, ktorý navyše takmer vôbec nezachytáva odtlačky prstov a pôsobí veľmi moderne. Veľmi dobre sú spracované aj hardvérové tlačidlá, ktoré nemajú vlastnú vôľu a stláčajú sa pomerne ťažko, takže by ste sa nemali stretnúť s náhodnými stlačeniami v nohaviciach či v taške. Či sa vám dizajn zariadenia páči je už otázkou vášho vkusu. Oceňujeme originálne prvky, ktoré ale nie sú príliš extravagntné a miesto toho, aby sa snažili na seba upozorniť, skôr celú estetickú stránku zariadenia iba dotvárajú a dopĺňajú. Ak navyše vezmeme do úvahy extrémne nízku cenu telefónu, kvalita konštrukčného spracovania je dokonca nadpriemerná.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-8

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

4.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+