MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi už dlhé roky využíva pre svoje smartfóny čipsety značky Qualcomm. Podľa portálu GizmoChina sa teraz však pripravuje na predstavenie série vlastných čipov, ktorých cieľom je zlepšiť zobrazovanie, rýchlosť nabíjania, správu batérie a komunikáciu v ich nadchádzajúcich smartfónoch.

Vlastné čipy od Xiaomi nevytlačia čispety Qualcommu

Rozšírenie segmentu čipov vyvinutých spoločnosťou Xiaomi oznámil čínsky leaker Digital Chat Station. Medzi nové kúsky vyvinuté populárnym čínskym výrobcom má patriť Imaging Chip Surge C4, Charging Chip Surge P3, Battery Management Chip Surge G3 a Communication Chip Surge

xiaomi surge c1
Xiaomi vo svojich zariadenia už využíva Surge C1 | Zdroj: GizmoChina.com

Prvý menovaný sa stará o zobrazovanie, druhý o rýchle nabíjanie, tretí o batériu a posledný o komunikáciu. Špekulácie naznačujú, že budú pravdepodobne integrované do pripravovanej vlajkovej lode Xiaomi. Najbližšou plánovanou má byť pritom model Xiaomi 14 Ultra. Spoločnosť ho predstaví pravdepodobne v budúcom mesiaci.

Čipy využije aj séria Xiaomi 15

Pokiaľ by boli v novinke integrované spomínané čipy, tak by mala napriek tomu pre výkon využívať čipset od Qualcommu. Samozrejme by malo ísť o čipset Snapdragon 8 Gen 3 a očakáva sa, že smartfón bude využívať aj OLED displej so zakrivenými okrajmi s 2K rozlíšením. Modul fotoaparátu  má dostať štyri 50 MP snímače.

Smartfóny spoločnosti Xiaomi dlhé roky využívajú čipsety od Qualcommu

A to vrátane 50 MP primárneho Sony LYT-900 snímača s optikou značky Leica. Zariadenie má byť poháňané 5 180 mAh batériou, ktorá má podporovať 90 W káblové a 80 W bezdrôtové rýchle nabíjanie. Nové čipy by sa však mohli objaviť aj vo vlajkovej sérii Xiaomi 15, ktorá sa má začať masovo vyrábať už tento september.

Aj keď o smartfónoch radu Xiaomi 15 nie je veľa známe, očakáva sa, že ich bude poháňať nepredstavený čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4.  Úniky tiež tvrdia, že model Pro by mohol mať tenšie rámy s 2K 120 Hz LTPO displejom s jasom 1 400 nitov, ktorý by mal mať byť úspornejší a ušetriť 15 až 20 % výdrže batérie. Viac sa dozvieme už v najbližších mesiacoch.

Náš tip
Týchto 15 telefónov sa predalo historicky najviac. Mali ste niektorý z nich?
2.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+