MojAndroid

Ak ste fanúšikom smartfónov Xiaomi, určite viete, že pre spoločnosť je už od roku 2010 typická práve jej MIUI nadstavba. Portál GSMArena prináša zaujímavú informáciu o tom, že by sa to už čoskoro mohlo zmeniť.

Najnovšia verzia nadstavby MIUI 14 bola predstavená v decembri minulého roku a momentálne má viac ako 564 miliónov aktívnych používateľov. Čoskoro by mala spoločnosť predstaviť aj novú verziu MIUI 15, ktorá by mala byť dostupná pre mnoho novších aj starších Xiaomi smartfónov. Bude však predstavená pod starým názvom MIUI?

Xiaomi 13T
Xiaomi 13T | Zdroj: Filip Spevár

Akú zmenu Xiaomi chystá?

Špekuluje sa o tom, že spoločnosť chce vo svojej nadstavbe MIUI vykonať zmenu. Mala by sa týkať jej názvu, ktorý by sa potom trochu podobal systému spoločnosti Apple. Konkrétne ide o názov MiOS, avšak nie je známe, či ide iba o novú nadstavbu alebo sa spoločnosť rozhodla vytvoriť úplne nový operačný systém.

Xiaomi MiOS beta verzia
MiOS beta verzia | Zdroj: GSMArena.com

Údajne už spoločnosť v Číne spustila aj jeho beta verziu pre vývojárov a zabezpečilo ochrannú známku pre názov MiOS. Na internete sa objavili aj informácie o tom, že sa Xiaomi rozhodlo inšpirovať spoločnosťou Huawei a vytvoriť nový operačný systém, ktorý bude založený na softvéri Android Open Source Project. Ten by zabezpečil jeho dostupnosť pre všetky Xiaomi zariadenia a dokonca aj pre elektrické kolobežky. Či je to pravda však zistíme až po jeho predstavení.

Náš tip
Slovenskí mobilní operátori budú spolupracovať. Čo to znamná pre zákazníkov?

11.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+