MojAndroid

O čínskej spoločnosti Xiaomi je známe, že okrem smartfónov a tabletov sa začala zaujímať aj o ostatné segmenty technologického trhu. Predstavila vlastnú čističku vzduchu, dokonca aj elektrickú kolobežku a najnovšie sa hovorí o tom, že do konca roka by sme sa mali dočkať aj druhej generácie ich notebooku. Xiaomi Mi Notebook Air v tomto roku vyvolal naozaj rozsiahle debaty, a tak sa aj od jeho pokračovateľa očakáva veľa.

mi-notebook-4g

Xiaomi Mi Notebook Air bol predstavený v dvoch veľkostiach displeja – 12,5″ a 13″, pričom tieto verzie mali aj rozdielne parametre. Najviac oceňovanými vlastnosťami tohto zariadenia sa stali dizajn a kvalitné spracovanie. A presne to by mali byť silné stránky modelu, ktorý nadviaže na úspech prvej verzie. Novinka by mala priniesť okrem iného aj podporu pre 4G pripojenie, čo naznačuje ikona 4G signálu v rohu displeja notebooku na pozvánke. Niektorí hovoria, že to bude jediná zmena v Xiaomi Mi Notebook Air, no my si myslíme, že čínsky vývojári vylepšili aj vnútornosti toho zariadenia.

Náš tip
Xiaomi Mi Notebook Air: Nový konkurent MacBookov stojí iba 680€

Aktuálne si notebook od Xiaomi môžete kúpiť za $525 v 12,5″ verzii a za $750 v prípade 13-palcového modelu. Očakávame, že novinka so 4G pripojením bude ešte o niečo drahšia, aj keď sa to bude odvíjať aj od toho, ktoré “vnútornosti” zariadenia výrobca pozmení.

Zdroj: Gizmochina

19.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+