MojAndroid

Aj keď Windows Phone 7 platforma nie je nejakým úspešným hráčom na poli operačných systémov v mobilných zariadeniach, v tomto období dosiahol Windows Phone 7 a jeho obchod s aplikáciami zaujímavý míľnik v podobe dostupných 70 000 aplikácií, čím prekonal RIM BlackBerry OS.

Vo Windows Phone 7 obchode nájdeme niekoľko populárnych aplikácií, ktoré nechýbajú hádam v žiadnom z dostupných obchodov pre jednotlivé platformy (Facebook, Twitter, Evernote, atď). Existuje však množstvo ďalších, dôležitých aplikácií, ktoré pre operačný systém od spoločnosti Microsoft stále nie sú dostupné. Pri pohľade na Android, vývojári na začiatku raketového štartu Androidu taktiež zanedbávali platformu Android a uprednostňovali iOS.

Partnerstvo Nokie a Windows Phone 7 malo naštartovať zvýšenie podielu WP7 na trhu operačných systémov pre mobilné zariadenia, no zdá sa, že očakávania boli väčšie, ako samotný výsledok. V prieskume o záujme vývojárov o tvorbu aplikácií, Windows Phone 7 platforma s 39 percentami záujmu skončila pomerne smutne, keďže o Android a vývoj preň  má záujem až 79 percent vývojárov a o iOS až 89 percent vývojárov zapojených do prieskumu IDC/ Appcelerator. Navyše, najnovšie partnerstvo Nokie a Microsoftu prinieslo oznámenie v podobe 18 miliónovej investície na podporu vývoja a rozvojového programu Aalto University v Helsinkách, Fínsko.

Na druhej strane, zástancovia platformy Windows Phone 7 tvrdia, že obchod existuje len 16 mesiacov a už dosiahol 70 000 aplikácií, zatiaľ čo Android v čase 24 mesačnej existencie dosiahol 80 000 dostupných aplikácií. Navyše, počet vývojárov aplikácií vo svete je omnoho vyšší, než to bolo pri rozbehu Google Play Store (pôvodne Android Market).

Otázka je, či môžeme očakávať nárast podielu na trhu Windows Phone 7. Ja osobne, aj keď som veľkým fanúšikom platformy Android, by som chcel vyskúšať všetky dostupné mobilné operačné systémy a spoznať ich výhody aj negatíva.

Zdroj: Androidauthority.com

27.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+